Nejauc ar gremošanas problēmām: pazīmes, kas var liecināt par žultsakmeņiem
Foto: Shutterstock
Salīdzinot ar pārējo gremošanas sistēmu, šķiet, žultspūslis nesaņem pietiekami daudz uzmanības. Tas ir bumbierveida orgāns, kas ''dzīvo kaimiņos'' aknām un aizkuņģa dziedzerim, darbojas kā žults krātuve, regulāri to ielaižot zarnās, lai palīdzētu organismam sagremot uzņemtos taukus. Iespējams, tā darbs neizklausās ne pēc kā nozīmīga, taču kļūdaina žultspūšļa darbība var izraisīt nopietnas veselības problēmas, lielākoties žultsakmeņu veidā.

Portālā ''Women's Health'' skaidrots – žults, kuru uzkrāj žultsakmens un vēlāk nogādā zarnās, sastāv no taukiem, piemēram, holesterīna. Ja tajā ir pārmērīgs tauku daudzums, laika gaitā izveidojas kristāli, kas salīp kopā un izveido akmeņus, kas var būt dažādos lielumos – sākot no smilšu grauda līdz golfa bumbiņai.

Iespējams, žultsakmeņu apraksts neizklausās sevišķi pievilcīgs, taču patiesībā ļoti liela daļa cilvēku ikdienā dzīvo ar žultsakmeņiem, kurus var dēvēt par ''klusajiem akmeņiem'' tāpēc, ka tie neizrāda nekādas pazīmes par savu klātbūtni. Ņemot vērā, ka tie par sevi neliek manīt un neietekmē cilvēka dzīves kvalitāti, tie nav jāārstē, un visbiežāk tos pamana vien tad, kad citam mērķim tiek veikti dažādi izmeklējumi, piemēram, ultrasonogrāfija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!