Nost ar nepārtrauktu salšanu! Svarīgākais par labsajūtai vērtīgo rūdīšanos
Foto: Shutterstock
Vienmēr un visur auksti, par spīti tam, ka mugurā jau desmitā džempera kārta un citi jau svīst? Iespējams, ir laiks padomāt par rūdīšanos, kas uzlabo gan veselību, gan arī palielina labsajūtu. Kontrastdušas, "roņošana", gaisa rūdīšanās – tās ir vien dažas iespējas, kā trenēt sevi pierast pie skarbākiem apstākļiem. Turklāt pavasaris, kad ārā vairs nav tik auksts, ir īstais laiks, kad par to sākt domāt!

Rūdīties būtu ieteicams gandrīz visiem, it īpaši cilvēkiem, kuri bieži salst, saaukstējas un sirgst ar elpceļu slimībām, taču svarīgi ir saglabāt mērenību un visu darīt pakāpeniski. Rūdīties var dažādi – aukstā ūdenī, vēsā gaisā, ieberzējot sevi ar sniegu, ejot pirtī ar sekojošu peldi un darot daudz ko citu. Cilvēki, kuri vēlas kļūt izturīgāki pret aukstumu, var vienkārši sākt ar izkustēšanos svaigā gaisā. Laika gaitā var palielināt kustēšanās ilgumu un reizē pazemināt temperatūru, kurā vingrošana notiek. Tādējādi āda elpos, uzlabosies termoregulācija – arī miegs un apetīte kļūs labāka.

Nākamais solis var būt mazgāšanās vēsā ūdenī. Pēc tam, ka esi baudījis dušas priekus sev ierastā un normālā temperatūrā, mazgāšanās beigās noskalojies aukstā ūdenī. Svarīgi nepārspīlēt – jāsāk ar tādu temperatūru, kas neliks nepatikā trīcēt un drebēt, bet, iespējams, pat šķitīs patīkama. Ar katru nedēļu ūdens temperatūru var pazemināt, savukārt mazgāšanās ilgumu – palielināt. Kad jūties gatavs, vari izmēģināt kontrastdušas – mainīt ūdens temperatūru četras vai piecas reizes, sākot ar siltu ūdeni. Laika gaitā temperatūras kontrastu var veidot lielāku. Sākt rūdīšanās procesu ar ļoti aukstu ūdeni, kas izraisa drebuļus, ir nepieļaujami un kaitīgi veselībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!