Augsts asinsspiediens – mūsdienu klusā slepkava. Kardiologa ieteikumi cīņai ar hipertensiju
Foto: Shutterstock
Neapšaubāmi, ar paaugstinātu asinsspiedienu ikdienā sastopas teju ikviens, jo ir gana daudz kairinājumu un satricinājumu, kas to var izraisīt. Taču ir cilvēki, kas no tā cieš konstanti un kuriem diagnosticēta arteriāla hipertensija. Būtiski atzīmēt, ka neatkarīgi no diagnozes, paaugstināts asinsspiediens ir viens no biežākajiem insulta un infarkta cēloņiem, tādēļ ik gadu 17. maijā atzīmē Hipertensijas dienu.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) norāda, ka hipertensija ir globāla epidēmija. Pasaulē 7 miljoni cilvēku mirst katru gadu, un 1,5 miljardi cilvēku visā pasaulē cieš no augsta asinsspiediena vai hipertensijas. Tas ir lielākais nāves riska faktors visā pasaulē, izraisot sirds slimības, trieku (insultu), nieru slimības un diabētu.

Paturot prātā, ka hipertensija ir sirds un asinsvadu slimību izraisītājs, SPKC Latvijas iedzīvotāju veselības ziņojumā norāda, ka sirds un asinsvadu slimības ik gadu laupa ap 16 tūkstošiem cilvēku dzīvību, tādējādi ierindojoties pirmajā vietā starp visiem nāves cēloņiem. Kas būtiski – piektā daļa mirušo ir vecumā līdz 64 gadiem, kas nozīmē, ka sirds un asinsvadu slimības neskar tikai gados vecus cilvēkus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!