Vasara nav iedomājama bez saules un karstām gaisa temperatūrām, kas tā vien vilina atbrīvoties no smagajām drēbēm un doties uz pludmali, lai iegūtu skaistu iedegumu. Arī šīs dienas laika prognoze sola pat +30 grādus, bet, metoties baudīt silto laiku, jāatceras par tā negatīvo ietekmi uz veselību – karstuma dūrienu, kas var būt pat dzīvībai bīstams.
Karstuma dūriens ir visnopietnākais karstuma izraisītas traumas veids, un to uzskata par ārkārtas medicīnisko situāciju, skaidrots portālā ''Web Md''. Ja radušās aizdomas, ka tev vai kādam citam ir karstuma dūriens (saukts arī par saules dūrienu), nekavējoties nepieciešams izsaukt neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Kāpēc? Karstuma dūriens īpaši smagos gadījums cilvēku var pat nonāvēt vai izraisīt smadzeņu un citu iekšējo orgānu bojājumus.
Lai arī saules dūriens visbiežāk skar cilvēkus vecumā virs 50 gadiem, no tā nav pasargāts neviens. Karstuma dūriens rodas ilgstošas augstas temperatūras iedarbības rezultātā – parasti kombinācijā ar dehidratāciju jeb atūdeņošanos –, kas noved pie ķermeņa temperatūras kontroles sistēmas kļūmes. Saules dūriena medicīniskā definīcija ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, kas pārsniedz 40 grādus, kopā ar centrālās nervu sistēmas komplikācijām. Citi saules dūriena simptomi var būt: