paģiras, kaķis, ballīte
Foto: Shutterstock
Vakar bija tik fantastiska un lustīga pasēdēšana, dejas ilga līdz pat rīta gaismai, tika sabučots un parunāts ar tik daudz superīgiem cilvēkiem un tam ik uz soļa sekoja skaistas, lāsojošas glāzes ar dažādas krāsas, konsistences un garšas "dziriņām", bet šodien... Šodien šķiet, ka klāt nāves stunda. Izklausās pazīstami? Galvassāpes, slikta dūša, reiboņi, izkaltusi mute un vispārējs ķermeņa vārgums ir dažas no pazīmēm, ka iepriekšējā dienā lietots par daudz grādīgā, un par to sadot dunku nāk neģēles paģiras.

Paģiras dažādiem cilvēkiem ir atšķirīgas, bet parasti tās izraisa galvassāpes, nelabumu, nogurumu un dehidratāciju. Dehidratācija ir viens no galvenajiem paģiru simptomu cēloņiem. Tāda ir alkohola daba, jo grādīgie dzērieni ir urīndzenoši, kas nozīmē, ka, tos patērējot, tu biežāk apmeklē labierīcības, tādā veidā nākamajā rītā jau attopies krietni atūdeņojies. Paģiras var apgrūtināt koncentrēšanās spējas, aktivizēt aizkaitināmību un jutību pret gaismu – tā nav laba kombinācija, ja plāno maksimāli izmantot dienu, nevis pavadīt to gultas skavās.

Kā norādīts portālā "Woman's Health", grādīgais arī rotaļājas ar imūnsistēmas citokīniem, ķīmiskajiem "kurjeriem", kas var izraisīt akūtu iekaisumu, tas ir, sāpes galvas reģionā un citur. Ja tu izvēlēsies savu organismu "lutināt" ar burbonu, nevis, teiksim, degvīnu, nebrīnies, ka galva pēc dzeršanas, iespējams, būs smagāka. Parasti tumšākajos grādīgajos dzērienos, kuru atzīme pietuvojas 40 grādiem (un lielākajā daļā alus un tumšajā vīnā) ir vairāk ķīmisku vielu, kas var saasināt paģiras. Turklāt, smēķēšana skādi var padarīt daudz lielāku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!