Smeldz kājas un moka krampji – kāpēc?
Foto: Shutterstock
Izstaipīties ir tik patīkami – izkrakšķ kāds iesūnojis kauliņš, pastaipās savilktie muskuļi utt. Taču šad tad šajā šķietami patīkamajā procesā gadās arī visai sāpīgs piedzīvojums, kuru dēvē par krampi. Cik reižu gan nav gadījies, ka, kārtīgi izstaipoties, pēdas vai apakšstilba muskuļi sāpīgi saraujas, jauko sajūtu vietā liekot pieredzēt teju vai asaru upi? Protams, šīs sāpes ir pārejošas, bet dažiem neveicas vēl vairāk – krampji piemeklē gandrīz katru dienu un pat vairākas reizes dienā.

Ja nu kādā mistiskā veidā tu to vēl neesi jutusi, visticamāk, kādā dzīves brīdī piedzīvosi kāju krampjus. Tie var rasties visnepiemērotākajos brīžos – neatkarīgi no tā, vai naktī guli gultā vai dienas laikā skrien pa skrejceliņu, vai vienkārši staigā, – asās, durošās sāpes var likt justies ļoti nepatīkami un novājināt organismu. Ja krampji kājās atkārtojas bieži, tie var kļūt vēl traucējošāki, liedzot tev izpildīt ierastos vingrinājumus vai normāli izgulēties.

Krampis ir strauja, pēkšņa muskuļa saraušanās vai savilkšanās, kas parasti ilgst no dažām sekundēm līdz vairākām minūtēm. Ja krampis ir piemeklējis, to vari atvieglot, viegli izstiepjot muskuļus. Tomēr, lai atrastu ilgtermiņa risinājumu kāju krampjiem, tev, visticamāk, būs sīkāk jāizvērtē to daudzie iespējamie cēloņi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!