ieviete, pārdomas
Foto: Shutterstock
Kāpēc viņai garākas kājas, viņam lielāka mašīna, savukārt viņai paklausīgāki bērni? Kāpēc man tā visa nav? Vai tāpēc es esmu sliktāka? Šie ir vien daži jautājumi, kas izskan mūsu prātos biežāk nekā vajadzētu. Savas dzīves salīdzināšana ar citu nekad nenoved pie kaut kā laba, taču par spīti tam mēs joprojām atkal un atkal turpinām sev kaitēt.

Pēc pamošanās jau atkal iegāji "Instagram", izskatīji visus jaunākos ierakstus un, protams, sabēdājies. Rīts un diena sabojāta! Izklausās pēc pazīstama scenārija? Neatkarīgi no tā, cik reizes mudinām sevi nesalīdzināt savu dzīvi ar to, ko redzam sociālajos tīklos, ir ļoti viegli atgriezties pie sliktā ieraduma.

Sociālie mediji ir padarījuši sevis salīdzināšanu ar citiem vieglāku nekā jebkad agrāk. Pārsvarā tas netiek darīts ar konkrētu nodomu – galu galā ikviens ir dzirdējis vai lasījis par kaitīgo ietekmi, kādu salīdzināšanas kultūra var atstāt uz garīgo veselību un pašvērtējumu. Un tik un tā – lai cik bieži censtos apstāties, mēs jau atkal ieslīdam pašsabotāžā, jo mūsdienās redzam apkārtējo dzīves lielākos sasniegumus teju bez apstājas, 24 stundas diennaktī. Pēdējā desmitgadē iespējas salīdzināt sevi ar citiem ir krietni pieaugušas, un tas veicina arvien biežāku garīgās veselības problēmu veidošanos, tostarp trauksmi un depresiju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!