menstruācijas, sievietes veselība
Foto: Shutterstock
Gribi vai negribi – mēnešreizes ir jebkuras veselīgas sievietes dzīves sastāvdaļa, un savā ziņā tās var dēvēt arī par spoguļattēlu kopējam veselības stāvoklim. Ja kaut kas ir būtiski mainījies tavā dzīvesveidā, visticamāk, arī varēsi novērot izmaiņas savā menstruāciju ciklā.

Mēnešreižu ciklu var ietekmēt daudzi faktori – gan hormonālas izmaiņas, gan nopietnāki medicīniski apstākļi. Turklāt, sievietes dzīvē ir arī divi posmi, kad mēnešreizes var būt neregulāras – kad tās tikko sākas un kad iestājas menopauze. Brīdī, kad ķermenis piedzīvo pāreju, allaž precīzais cikls var kļūt neprecīzs, un par to pārāk satraukties nevajadzētu, raksta "Health Line".

Kas ir jāzina – menstruālo ciklu skaita no mēnešreižu pirmās dienas līdz nākamo menstruāciju sākumam. Būtiski ir saprast, ka cikla ilgums katrai sievietei var būt atšķirīgs – kādai tas var būt 21 dienu, savukārt citai – pat 35 dienas. Pirmajos gados pēc menstruāciju sākuma cikls parasti ir garāks, savukārt, pieaugot vecumam, tas parasti kļūst īsāks un regulārāks. Vienlaikus ir jāsaprot, ka mēnešreižu ciklu un tā ilgumu ietekmē daudzi un dažādi faktori. Ja novēro izmaiņas, iespējams, pie vainas ir kāds no turpinājumā apskatītajiem iemesliem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!