Vai tu izvēlies gulēt ar divām segām par karstā vasaras naktī, un uzskati, ka džemperu sezona ir visu gadu? Ja tas izklausās pazīstami, iespējams, esi novērojusi arī šādus simptomus: bieži drebuļi, ledainas rokas un pirksti un sajūta, ka visu laiku salsti (neatkarīgi no temperatūras un iemesla). Hārvardas Medicīnas skolas eksperti ir konstatējuši, ka ķermeņa temperatūra patiešām dienas laikā mainās, tomēr ir daži cilvēki, kuriem vienmēr ir vēsi, un to nevajadzētu atstāt bez ievērības.
Kas ir interesanti – cilvēka ķermeņa temperatūra vēsturiski ir samazinājusies. Turklāt, pētījumi arī parāda, ka sievietes biežāk nekā vīrieši izjūt atdzišanu, jo sievietēm dažreiz mēdz būt zemāks vielmaiņas ātrums, kas nozīmē, ka miera stāvoklī tiek sadedzinātas mazāk kaloriju, kas savukārt rada mazāk siltuma. 2015. gadā veiktā pētījumā atklāja, ka sievietēm ērtākā istabas temperatūra ir aptuveni 25 grādi, bet vīrieši dod priekšroku zemākai temperatūrai – aptuveni 21, 22 grādiem.
Ārsts Pīters Bidejs skaidro, ka nebūtu jāsatraucas par to, ka aukstās dienās salsti, taču, tiklīdz tas sāk traucēt ikdienas režīmam vai parādās citi simptomi, tam būtu jāpievērš uzmanība. "Ja tu arī izjūti nogurumu vai novēro izmaiņas matos, elpas trūkumu, reiboņus vai arī pārmaiņas gremošanas sistēmā, turklāt, ļoti, ļoti salsti, tev būtu ieteicams vērsties pie sava ārsta." Raksta turpinājumā, iedvesmojoties no "Good Housekeeping", esam apkopojuši dažus iemeslus, kāpēc tu, iespējams, salsti vairāk nekā citi.