sieviete, atpūta, slinkums
Foto: Shutterstock
Kad laiks aiz loga ir pagalam netīkams un ārā plosās vīruss, skaidrs, ka vēlme doties laukā sarūk. Galu galā – ieritināties dīvānā ar mīkstu pledu ir tik ērti... Tomēr cik gan patiesībā kaitīga ir šķietami nevainīgā guļšņāšana? Kā mūsu garīgo un fizisko veselību ietekmē pastāvīga sēdēšana mājās? Par to raksta turpinājumā.

Došanās ikdienišķajās pastaigās ir bijis retais glābiņš šajā pandēmijas laikā. Būšana dabā ir teju vienīgā atļautā labsajūtu veicinošā aktivitāte, ko liela daļa arī cenšas izmantot. Daudziem šī dienas sastāvdaļa ir gluži kā enkurs, kurš notur pie saprāta visādi citādi vienmuļajā laikā. Neskatoties uz to, ka zinām priekšrocības, ko pat neilga pastaiga sniedz, nereti nākas iesaistīties cīņā pašai ar sevi, cenšoties saņemties doties ārā, raksta "Stylist". Galu galā – laiks aiz loga ir auksts, nokrišņi nav nekāds retums un skaidrs, ka ērtāk ir atgulties dīvānā un atpūsties, vērojot jaunākos notikumus iemīļotākajā seriālā.

Vai tā ir problēma? "Pirmkārt, tas patiešām ir normāli – nevēlēties iet ārā. Šajā periodā mums ir tendence pāriet ziemas režīmā, līdz ar to – saprātīga ir vēlme palikt iekštelpās, it īpaši, ja "Netflix" piedāvā gana aizraujošu saturu," skaidro klīniskā psiholoģe Džo Daniela, nemaz nerunājot par faktu, ka dienu no dienas jāpavada, baidoties no apkārt klejojošā vīrusa. Psiholoģe arī piebilst, ka ir labi padoties vēlmei saritināties zem segas, nevis doties aukstumā, tomēr būtiski ir ievērot samērību. "Garīgās veselības grūtības rodas tad, ja mūsu pamatvajadzības nav apmierinātas vienā vai otrā veidā. Kad iekštelpās esam pārāk ilgi, nevaram nodrošināt sev nepieciešamo."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!