Hormonālas izmaiņas un nepareizs uzturs – kāpēc vēders kļūst ciets kā akmens
Foto: Shutterstock
Vēders kā cieta bumba, un grūti ir kā stāvus, tā sēdus. Izklausās pazīstami? Vēdera uzpūšanās patiesi nav nekas neparasts, to ir piedzīvojusi lielākā daļa cilvēku, taču tas, protams, nekādā veidā nemazina kaitinošo diskomfortu. Kādi var būt cēloņi nepatīkamajai problēmai un kā atvieglot apgrūtinošos simptomus? Par to raksta turpinājumā!

Ir dienas, kurās džinsi pieguļ šķietami ciešāk nekā ierasts. Dažkārt pēc mielošanās ar pusdienām tavs vēders piepūšas divus izmērus lielāks, vai arī jūti, ka tas kļūst neierasti ciets. Ja esi pamanījusi līdzīgas sajūtas, tad esi labi pazīstama ar vēdera uzpūšanos. Lielākajai daļai cilvēku šādas parādības ir saistītas ar kuņģa un zarnu trakta problēmām, hormonālām izmaiņām vai dzīvesveida paradumiem, piemēram, uzturu un fiziskām aktivitātēm, kas nerada pārāk lielas bažas. Taču dažkārt vēdera uzpūšanās var liecināt arī par nopietnākām veselības problēmām.

"Vēdera uzpūšanās būtībā ir vien ūdens aizture un gaisa iesprūšana vēderā," skaidro Čikāgas Medicīnas universitātes ginekoloģijas docente Monika Kristmasa. Ja laiku pa laikam piedzīvo vēdera uzpūšanos, taču šobrīd vairs pat īsti neatceries – kad un kāpēc –, tad, visticamāk, tas nav jautājums, kas tev jāapspriež ar savu ārstu. Tomēr, kad vēdera uzpūšanās kļūst par tavas ikdienas sastāvdaļu vai rada lielas sāpes, ir laiks padomāt kārtīgi. Ja vēdera uzpūšanās jau ir šķietami hroniska problēma, vērsies pie ārsta, lai saprastu, kas tieši ir pie vainas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!