Spiež krūtīs pēc sniega šķūrēšanas? Signāls – ziemas darbi un izklaides jāiepauzē
Foto: Shutterstock
Šogad laikapstākļi mūs patiesi lutina un pēc ilgāka pārtraukuma varam baudīt baltu un sniegotu ziemu. Tas, protams, paver iespējas daudzām aizraujošām izklaidēm un sporta veidiem, taču reizē arī pievienojas jauni pienākumi, tostarp sniega šķūrēšana, kas mazkustīgiem cilvēkiem, pienācīgi nesagatavojoties, var radīt visai nopietnas veselības problēmas.

Runājot par ziemas darbiem, nav pamata izcelt tieši sniega šķūrēšanu kā sevišķi bīstamu citu fizisku aktivitāšu vidū, teic "Veselības centrs 4" kardioloģe, ehokardiogrāfijas speciāliste, interniste Vita Šaripo. Stāsts ir par konkrētajam cilvēkam neierastu, augstas intensitātes fizisku slodzi. "Veicot jebkādu fizisku slodzi, fizioloģiski paaugstinās pulss, asinsspiediens un elpošanas biežums, jo slodzes laikā muskuļi strādā intensīvi, vielmaiņa paātrinās un ir jānodrošina šīm prasībām atbilstoša asins piegāde," skaidro ārste. Ja cilvēks ir radis pie regulāras slodzes un veiktā aktivitāte organismam nav pārsteigums, tad izkustēšanās laikā pulss un asinsspiediens, protams, pieaugs, bet samērā lēzeni.

Iedomāsimies divus cilvēkus, kas raitā tempā kāpj 6. stāvā. Vienam tur atrodas dzīvoklis, viņš šo ceļu pa kāpnēm mēro vairākas reizes dienā, bet otrs ir ciemiņš, kurš ikdienā dzīvo pirmajā stāvā un pārvietojas ar auto, piemēru min Šapiro. "Pirmais uzkāps bez problēmām, otrs būs aizelsies un jutīs, ka strauji sitas sirds. Šī aizdusa automātiski nenozīmē, ka konkrētajam cilvēkam ir sirds mazspēja, tā norāda, ka ir zemāka slodzes tolerance un tās pamatā var būt gan strukturāla sirds slimība, gan, vienkārši sakot, netrenēta sirds," stāsta kardioloģe. Viņa uzsver, ka pie ārsta noteikti jāvēršas situācijā, kad aizdusa un sirdsklauves parādās pie tādas pašas intensitātes slodzes, kas līdz šim veikta regulāri un bez jebkādiem simptomiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!