Iegādāties sev ērtu tehnisko palīglīdzekli – neiespējamā misija?
Ministru kabineta noteikumos ir norādīts – valsts nodrošina personas ar tehniskajiem palīglīdzekļiem. Tiesa, kā izrādās, realitātē saņemt savām vajadzībām piemērotu un ērtu tehnisko palīglīdzekli var nebūt nemaz tik vienkārši.

"Jebkurā Eiropas Savienības valstī, Šveices konfederācijā un arī Anglijā ir iespējams iegādāties saliekamos, viegli transportējamos un jebkura cita veida elektriskos mobilitātes skūterus (kam noteikti ir vairāki tūkstoši veidu), bet Latvijas valstī šāda iespēja nepastāv," raksta Reinis Zariņš. Viņš stāsta, ka ir izpildījis vairākus soļus un pieprasītās darbības, kuras noteicis Vaivaru Tehnisko palīglīdzekļu centrs, lai ar kompensācijas mehānismu varētu iegādāties savām īpašajām vajadzībām ārstu ieteikto saliekamo, viegli transportējamo mobilitātes skūteri ar kravnesību līdz 130-135 kilogramiem, taču dažādu iemeslu dēļ tas nav izdevies. "Ja divu nedēļu laikā nebūšu nopircis sev vispiemērotāko mobilitātes skūteri un iesniedzis visus pieprasītos dokumentus, es bez likumīga pamatojuma tikšu neatgriezeniski izslēgts no rindas, lai saņemtu to ar kompensācijas mehānismu," skaidro Reinis.

Vīrietis atklāja, ka Protezēšanas un ortopēdijas centra (POC) mājaslapas piedāvājumā atrodami vienīgi POC iepirktie smagie un grūti transportējamie elektriskie mobilitātes skūteri "Invacare Orion Metro" un "Invacare Comet Ultra", tomēr nav pieejams neviens saliekams, viegli transportējams mobilitātes skūteris ar kravensību 130-135kg. "Daudzi invalīdi, kuri dzīvo māju augšējos stāvos bez lifta, vienkārši atsakās saņemt šos rindas kārtībā piešķirtos skūterus, kurus nav iespējams reāli izmantot." Viņš arī uzsver, ka, iegādājoties skūteri ārzemēs, nav reāli izpildāma prasība iesniegt ražotāja sertifikāta kopiju latviešu valodā, kurā norādīts, ka iegādātais skūteris ir medicīnas prece – medicīnas iekārta. "Neviens Eiropas Savienības ražotājs augstākās 3. klases elektriskajiem mobilitātes skūteriem šādu sertifikāta kopiju latviešu valodā nav tiesīgs dot un nedos, jo tikai Latvijas valstī iepirktie mobilitātes skūteri tiek pārdēvēti par medicīniskām iekārtām," teic Reinis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!