Libido laika šūpolēs. Kā nosargāt seksualitāti?
Foto: Shutterstock
Cilvēka dzimumtieksme jeb libido ir daudzšķautņaina, to ietekmē kā bioloģiski, tā psiholoģiski faktori. Tādēļ nav brīnums, ka libido līmenis dzīves laikā mēdz svārstīties. Šajā rakstā aplūkojam laika nogriezni no 20 līdz 40 gadu vecumam – kas ir biežākie cēloņi libido kritumiem minētajā periodā un kādi varētu būt risinājumi, lai situāciju vērstu par labu.

Libido ietekmē ne tikai vecums, bet arī apmierinātība ar sevi, savu ķermeni, attiecībām un dzīves kvalitāti kopumā. Stress "ir lielākais seksa slepkava", sarunā ar portālu "Health" atzīst ginekoloģe Dženifera Landa. Bet ne jau tikai tas vien. Zems seksuālās vēlmes līmenis var signalizēt par emocionāliem konfliktiem, problēmā pāra attiecībās. Turpretī, ja partneru starpā valda savstarpēja uzticēšanās, viņi komunicē un sekss ir iekļauts obligāti darāmo lietu sarakstā – jā, arī seksu var un vajag plānot! – libido iespējams paaugstināt. Vēl svarīgs ir dzīvesveids. Tādi veselīgi ieradumi kā pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, regulāras fiziskās aktivitātes un kvalitatīvs miegs labvēlīgi ietekmē vispārējo organisma veselību, garastāvokli un arī dzimumtieksmi, uzsver ārste Landa.

Visbeidzot, seksuālo vēlmi ļoti ietekmē hormonālais fons, respektīvi, tiem jābūt normas līmenī. Lielākoties par seksuālo apetīti atbild vīrišķais hormons testosterons, ko nelielos daudzumos izstrādā arī sievietes organisms, kā arī estrogēns un progesterons.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!