Mikroplastmasa jeb tā dēvētais neredzamais piesārņojums ir mūsdienu bieds, kas liek iedarbināt jaunus trauksmes zvanus. Mēs to gan elpojam, gan ēdam un dzeram, kā rezultātā mikroplastmasa nonāk arī mūsu organismos. Taču, salīdzinot zīdaiņu un pieaugušo fēces, zinātnieki konstatējuši, ka mazāko sabiedrības locekļu izkārnījumos mikroplastmasas daudzums ir lielāks, atsaucoties uz septembrī publicēto pētījumu, raksta "The Guardian".
Par mikroplastmasu uzskata plastmasas daļiņas, kas ir mazākas par pieciem milimetriem, bet bieži vien mikroplastmasa ir tik maza, ka ar neapbruņotu aci to pat nevar saskatīt, un tā ir visur – gaisā, ūdenī, augsnē, tostarp sastopama pat tādos cilvēka darbības šķietami maz skartos reģionos kā Arktika. Kā vēsta "The Guardian", mikroplastmasa dabā nonāk, atdaloties no lielākiem objektiem.
Kā liecina jaunākie pētījumi, mikroplastmasas klātbūtne konstatēta ne tikai putekļos, bet arī pārtikā, augļos un plastmasas pudelēs pildītā ūdenī, kā rezultātā tā atrodama arī dzīvnieku un cilvēku fēcēs.