Emocionālā un sociālā inteliģence: trauslais, bet kritiski nepieciešamais dzīves pamats
Foto: Shutterstock
Emocionālā un sociālā inteliģence vairs nav tikai modes lieta – tā ir kritiski svarīga personības daļa, kad runa ir par līderismu un darba kolektīva attiecību attīstīšanu. Nenoliedzami, to var attīstīt visas dzīves laikā, taču galvenie pamati tiek lieti jau bērnībā, vēl vairāk – esot vēl mammas vēderā. Šī iemesla dēļ ir ļoti svarīgi zināt, kā varam palīdzēt bērniem tās attīstīt.

Turpinājumā iepazīsties ar apkopotajām atziņām no sarunu festivāla "LAMPA" sociālā projekta "Neklusē" diskusijas, kas var noderēt gan vecākiem, gan pedagogiem, gan sabiedrībai kopumā.

Līdz šim sabiedrības vidū augsti vērtēja tos, kuriem augsts IQ, taču aizvien plašāk izskan viedoklis, ka tik pat svarīga ir arī cilvēka emocionālā inteliģence (EI). Emocionālā inteliģence ir spēja saprast un pārvaldīt savas, kā arī citu cilvēku emocijas. "Sociāli emocionālā attīstība ir integrāla un neatņemama cilvēka kopējās attīstības daļa, kas sākas jau no brīža, kad māmiņa ir gaidībās, kā arī uzreiz pēc mazuļa piedzimšanas. Tas nozīmē, ka gan fiziskā, gan kognitīvā, gan sociāli emocionālā attīstība notiek vienlaicīgi un ir neapturams process," pauž Baiba Martinsone, Latvijas Universitātes profesore.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!