Vai seksualitāte līdz ar grūtniecību mainās?
Kaut arī mums bieži vien gribas savu situāciju salīdzināt ar citu sieviešu pieredzi, "Capital Clinic Riga" ginekoloģe un dzemdību speciāliste Ieva Briedīte uzsver, ka ceļš līdz mazulim katrai sievietei ir ļoti individuāls un nav divu vienādu stāstu. Un tomēr nav noliedzams, ka ikvienai sievietei grūtniecības pieredze, dzemdības un pēcdzemdību periods atnes daudz pārmaiņu, kas būtiski ietekmē fizisko un emocionālo pašsajūtu, tai skaitā arī seksualitāti.

"Mūsdienu sieviete ir pieradusi visu plānot, līdz ar to grūtniecība un dzemdības ir ļoti liels izaicinājums, jo šai ziņā mēs neko nevaram saplānot. Ne to, kad iestāsies grūtniecība (un vai vispār iestāsies), ne to, kā tā noritēs, un vēl jo vairāk nevaram prognozēt dzemdību brīdi. Saprotama ir vēlme visu salikt rāmī un uzrakstīt gatavu plānu, bet šie procesi nav pakļauti mūsu prāta kontrolei," stāsta Ieva Briedīte un piebilst, ka dzemdību brīdis ir kā sastapšanās ar savu mežonīgo ES, kas ir ārpus striktā rāmja, ko mēs uzliekam ar savu apzināto prātu.

"Tas ir interesantākais – mēs nekad nevaram prognozēt, kādas būs sievietes dzemdības," komentē speciāliste. "Vēl viens mūsdienu pasaules izaicinājums jaunajai māmiņai – emocionāla izolētība. Šobrīd vērojama tendence, ka jaunās māmiņas jūtas ļoti vientuļas. Kādreiz bija tā, ka vairākas paaudzes dzīvoja kopā. Nevērtējot, tas bija vai nebija pareizi, varam secināt, ka praktiskā sadzīve tādā modelī tomēr bija vieglāka. Ja mammai pēkšņi vajag aiziet uz tualeti, viņa mazuli var iedot omītei, bet tagad nereti viņai vienai ar visu jātiek galā. Sieviete pēc dzemdībām, paliekot viena mājās ar mazuli, var justies atrauta no pārējās pasaules. Komunikāciju viņa bieži vien meklē internetā, bet tas tomēr nav dzīvs kontakts. Turklāt nereti šāda virtuālās vides informācija sievieti var ievest totālā stresā."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!