Līdzīgā situācijā bija nokļuvusi Anete (vārds mainīts), kas divus gadus no vairākiem speciālistiem saņēma dažādu medikamentu, brīžam pat medikamentu kokteiļu, receptes, kuru mērķis bija ārstēt depresiju. Šo divu gadu laikā neviens viņai nebija pateicis ne to, ka medikamenti vieni paši problēmu neatrisinās, ne to, kas viņai vainas. Lai arī kādā brīdī patiesi kļuva labāk, uzlabojumi neuzkavējās uz ilgu, tāpēc Anete sāka apšaubīt, vai maz viņai ir kādi psihiskās veselības traucējumi, kuri būtu jāārstē.
Savukārt Katrīnai zināšanas par to, kas ir psihiatrs un kādu palīdzību viņam vajadzētu spēt sniegt, bija, bet viņas gadījumā palīdzība nebija tik viegli pieejama – viņa nedzīvo Rīgā, bet viņas dzīvesvietā psihiatra vienkārši nav.
Ar šiem stāstiem portāls "Delfi" turpina rakstu sēriju "Dārgā psihe" par psihiatriskās veselības aprūpes kvalitāti un pieejamību Latvijā.
15 minūtes līdz diagnozei?
Anete ir ļoti ekstraverts un priecīgs cilvēks, bet laikā, kad tuvojās vidusskolas beigšana un līdz ar to viņa bija izvēles priekšā attiecībā pret studijām un darbu, pazaudēja savus hobijus, nespēja koncentrēties un pastrādāt, bieži vien bija dusmīga vai bēdīga bez izskaidrojama iemesla.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv