Eksperti: atopiskā dermatīta pacientu diskriminācija ir jānovērš
Foto: Shutterstock
Pieaugošā saslimstība ar atopisko dermatītu būtiski samazina pacientu darbspēju un dzīves kvalitāti, tādēļ svarīgi, lai arī Latvijā, tāpat kā citās attīstītajās valstīs, tiktu nodrošināta mūsdienīga ārstēšana un jaunāko medikamentu pieejamība, seminārā "Jaunas iespējas atopiskā dermatīta ārstēšanā" atzina nozares vadošie mediķi.

Atopiskais dermatīts ir hroniska ādas iekaisuma slimība, kurai raksturīgi ādas bojājumi un neciešama nieze dažādās smaguma pakāpēs, un ar to slimo 15-30 procenti bērnu un no diviem līdz 10 procentiem pieaugušo.

Kā norādīja Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultātes profesore Ilona Hartmane, patlaban medikamenti lokālai terapijai tiek kompensēti tikai bērniem līdz 18 gadu vecumam, lai gan pastāv inovatīvas iespējas ārstēt vidēji smagu un smagu atopisko dermatītu visās vecuma grupās, nodrošinot ilgtermiņa rezultātu un būtiski uzlabojot pacientu dzīves kvalitāti. Tajā pašā laikā, piemēram, psoriāzes pacientiem medikamenti tiek kompensēti, atopiskā dermatīta pacientiem nonākot diskriminējamo stāvokli, jo šīs abas ādas slimības ir salīdzināmas to izpausmē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!