Ilgstoša vēršanās viedierīcēs var izraisīt ne tikai tuvredzību, bet arī sausās acs sindromu. Oftalmoloģe Guna Laganovska Latvijas Televīzijas raidījumā "Revidents" skaidro, kā ilgstošs darbs ar modernajām tehnoloģijām ietekmē bērnu redzi un kāpēc tas būtu jāsabalansē.
Acis ir viens no cilvēka svarīgākajiem maņu orgāniem, un mūsdienu digitālajā laikmetā tās ir kļuvušas arī par to ķermeņa daļu, uz kuru ikdienā gulstas aizvien lielāka slodze. Pēc būtības acs ir optiska sistēma, kuru veido lielais stiklveida ķermenis, acs lēca, varavīksne, radzene un tīklene. Un cauri acij iet gaismas stari, kurus, tai laužot, mēs arī redzam to, kas mums ir apkārt.
Acs mūsu dzīves laikā aug. Tā kļūst garāka un beigās vairāk atgādina nevis apaļu bumbu, bet gan olu. Taču tas, cik laba ir redze, zināmā mērā ir atkarīgs no tās garuma. Tāpat svarīgi, vai stari, kurus tā lauž, beigās nofokusējas uz tīklenes. "Acs aug līdz septiņu gadu vecumam. Tā kā, piemēram, ja mēs aizvedam bērnu pie acu ārsta un viņam ir divu vai trīs gadu vecumā plus divas vai plus trīs dioptrijas, tas ir pilnīgi normāli," stāsta oftalmoloģe.