BKUS: aktivizējas vēdera vīrusi; samazinās Covid-19 pacientu skaits; pieaug ziedputekšņu alerģiju riski
Foto: Shutterstock
Pavasaris šogad tāds "ar zobiem" – siltums vēl negrib mūs aplaimot, lai gan kalendārs rāda, ka laiks jau būtu. Ne velti arī vecmammas allaž piekodina, sak, pavasaris ir viltīgs, – jāģērbjas atbilstoši laikapstākļiem, – no rītiem var būt gauži vēsi, dienas viducī daždien gribas nomest kādu lieku apģērba kārtu, bet vakars pienāk strauji un ar aukstumu. Bērni slimo visu sezonu, arī pavasarī un, protams, ne jau tikai tādēļ, ka būtu saaukstējušies, neapdomīgi izvēloties drēbju kārtu. Apkārt klejo dažādi vīrusi, infekcijas, ko visai viegli saķert jebkur.

Rakstā palūkosim kāda situācija šobrīd ir Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā saistībā ar veselības problēmām bērniem, kā arī atgādināsim praktiskas lietas, kas būtu jāzina vecākiem – kā mājas apstākļos palīdzēt pēkšņi sasirgušam bērnam. Un atceries – pavasarī, tāpat kā rudenī, – bērnu vēlams ģērbt kā "sīpoliņu" jeb kārtu kārtām, lai mainīgajos laikapstākļos pēc vajadzības viņu varētu gan atģērbt, gan atkal – iečubināt siltāk.

BKUS Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle stāsta, ka patlaban pacientu plūsma Bērnu slimnīcas Neatliekamās palīdzības un observācijas nodaļā ir liela, vidēji pēc palīdzības vēršas ap 150 bērniem diennaktī. Teju divām trešdaļām pacientu nav nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība, un viņi turpina ārstēšanos mājās ģimenes ārsta uzraudzībā. Periodiski pacientiem, kuru dzīvība un veselība nav apdraudēta, ir jārēķinās ar ilgu gaidīšanas laiku līdz ārsta apskatei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!