Ērces šogad varētu būt aktīvākas. Būtiskākais par bīstamajiem parazītiem
Foto: Shutterstock
Pēc gariem un drūmiem ziemas mēnešiem termometra stabiņa pakāpšanās pielīdzināma sapnim vasaras naktī. Taču šis laiks atmodina arī ērces, pēc kuru "apciemojuma" sapnis var pārvērsties īstā murgā. Kā liecina aktuālie novērojumi, ērču sezona ir sākusies, un tas nozīmē, ka piesardzība, dodoties dabā, ir vitāli nepieciešama. Jā, arī tad, ja tikai rušinies dārzā vai pēc pastaigas mīļo savu suņuku!

Ērču aktivitātes sezona Latvijā parasti ilgst no aprīļa sākuma līdz oktobra beigām, bet labvēlīgos meteoroloģiskajos apstākļos var būt garāka, norāda Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Edīte Tettere. Ērces kļūst aktīvas, kad sniegs nokūst un gaisa temperatūra pārsniedz no +3 līdz +5 grādiem pēc Celsija.

Kā skaidro Tettere, ērču monitoringa vietās Kurzemes reģionā to aktivitāte atsevišķās vietās mežā, pļavās un krūmājos ir no 30-70 ērcēm/km. "Novērojumi liecina, ka ērču pārziemošanas apstākļi bijuši labvēlīgi ērču aktivitātei, kas nozīmē, ka varētu prognozēt salīdzinoši augstāku ērču aktivitātes līmeni nekā iepriekšējos gados," ieskicējot aktualitātes, informē SPKC pārstāve.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!