Bērnam atļukušas ausis. Kuros gadījumos ieteicama un iespējama ausu plastika
Foto: Shutterstock
Atstatus stāvošas jeb atļukušas ausis nav retums, taču pārsvarā tās nerada fizisku diskomfortu vai draudus veselībai. Visbiežāk šī iezīme ir iedzimta, nereti izlaižot kādu paaudzi, un dzīves laikā atļukušas ausis praktiski nav iespējams iegūt. Lai arī salīdzinoši bieži sastopama, šī īpatnība joprojām kalpo par iemeslu izsmieklam un zobgalībām, it sevišķi bērnu lokā. Problēma īpaši saasinās pusaudža gados, kad mainās bērna emocionālā pasaule, saasinās reakcija uz jebkādu kritiku, tiek pievērsta pastiprināta uzmanība paša un citu ārienei. Šajā laika posmā šķietami sīkumi var sagādāt emocionālas ciešanas, kuras, atstātas novārtā, var ieilgt un pārvērsties nopietnos kompleksos.

"Veselības centrs 4" filiāles "Dermatoloģijas klīnika" plastikas ķirurģe Laura Liepiņa kā vienu no visbiežāk veiktajām plastikas operācijām bērniem un jauniešiem min ausu formas korekcijas operāciju – otoplastiku, kas tiek veikta, lai "pieglaustu" no galvas atstatus stāvošas ausis. Kā norāda ārste, ja atstatus stāvošās ausis bērnam sagādā psiholoģisku diskomfortu, iespējams, neliela plastikas operācija būs īstais risinājums, lai šo jautājumu atrisinātu uz visiem laikiem. Par emocionālā stāvokļa uzlabošanos pēc bērnībā veiktas ausu plastikas operācijas liecina arī daudzi akadēmiskie pētījumi.

Vasaras brīvlaika sākumā nākamais mācību gads šķiet vēl tālu. Tomēr dažus jautājumus ieteicams risināt krietni pirms skolas gaitu atsākšanas, īpaši tos, kas saistīti ar ķirurģisku iejaukšanos – arī, ja tā tiek veikta estētisku iemeslu dēļ.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!