ratiņkrēsls invaliditāte trauma slimnīca
Foto: Shutterstock
Peldes piemājas dīķī, mazajā baseiniņā, tuvējā ezerā vai citā ūdenstilpē ir vasaras prieks, kuru gaidām visu gadu. Tveicīgākajās dienās tas ir viens no glābiņiem, lai nepārkarstu un spētu atveldzēties. Taču lēcieni uz galvas ūdenī ir arī vieni no biežāk sastopamajiem mugurkaula traumu cēloņiem jauniem cilvēkiem un nereti beidzas ar noslīkšanu vai smagu traumu – tiek ietekmēta spēja kustēties un veikt pašaprūpi, radot neatgriezeniskas izmaiņas dzīves kvalitātē.

To, kā lēciens ietekmē mugurkaulu un ar kādām sekām jārēķinās traumas gadījumā, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rīkotās kampaņas "Pārgalvības cena. Nelec!" īstenošanasgaitā skaidro traumatologs, ortopēds un mugurkaula ķirurgs Aleksejs Repņikovs.

"Viens solis var izmainīt visu dzīvi. Redzot, kā jaunieši lec ūdenī, manī rodas iekšējais saspringums. Ikvienam, kurš lec ūdenī uz galvas, vēlos pajautāt – vai tu esi gatavs turpmāk dzīvot ratiņkrēslā? Vai tas mirklis, emocijas un adrenalīns ir tā vērts, lai tā mainītu visu savu atlikušo dzīvi," aizdomāties aicina ķirurgs, uzsverot, ka ikvienam būtu jāapzinās sekas, kādas var iestāties pēc šādas neapdomīgas rīcības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!