Brīdinošas pazīmes, kas var liecināt – naktīs griez zobus
Vakara cēliens parasti ir dienas mierīgākais laiks – atvēlam laiku kādai relaksējošai nodarbei, pamazām laižamies sapņu valstībā un ar cerībām lūkojamies uz spēka pilnu jaunu dienu. Taču, ja naktīs klātesoša zobu griešana, šis sapņainais scenārijs, visticamāk, nav stāsts par tevi. Rezultātā no saldā miedziņa pāri paliek vien sāpes, problēmas ar mutes veselību un varbūt pat manāms nogurums…

Zobu griešana jeb, kā to medicīniski dēvē, bruksisms ir viens no biežākajiem zobu nodiluma un jutības cēloņiem. "Zobu veselība atsevišķi var ietekmēt veselību kopumā," portālam "Huffington Post" sacījusi Floreta Kufeja-Terija, "Robert T. Freeman Dental Society" prezidente. Ja esi hronisks zobu griezējs, iespējamas iedzīvoties likstās, sākot no nepieciešamības mainīt uztura paradumus un beidzot ar stresa saasinājumiem.

Neapšaubāmi, ja katru nakti iemiedz pie mīļotā cilvēka sāniem, visticamāk, viņš tevi par šo ieradumu jau informējis – arī tad, ja pats to nemaz nenojauti. Taču ne visi par zobu griešanu nakts laikā ir lietas kursā – jo īpaši tad, ja dzīvo vieni. Lūk, sešas pazīmes, kas par to var liecināt, kā arī ieteikumi tālākām rīcībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!