Strādājot vienatnē – līdz 20 minūtēm dienā. Svarīgākais par telpu vēdināšanu
Foto: Shutterstock
94 procenti aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vismaz reizi dienā vēdina telpas, secināts "Benu aptiekas" Stresa termometra datos. Par pareizu telpu vēdināšanu un caurvēja negatīvās ietekmes mītu stāsta ģimenes ārste Zane Zitmane.

Tikmēr divi procenti respondentu telpas vēdina retāk nekā reizi dienā, bet vēl trīs procenti konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Zitmane uzsver, ka, pastiprinoties Covid-19 vīrusa izplatībai un citiem sezonas vīrusiem, īpaša uzmanība ir jāpievērš profilaktisko pasākumu ievērošanai – pareizai roku mazgāšanai, regulārai telpu vēdināšanai u. tml. Ekspertes ieskatā nekvalitatīvs gaiss var kaitēt gan cilvēku veselībai, gan pašai ēkai. Nevēdinātas vai nepietiekami vēdinātas telpas krietni palielina iespēju saķert kādu vīrusu, kā arī, pieaugot gaisa mitrumam, tiek veicināta dažādu pelējuma sēņu vai putekļu ērču vairošanās, kas var izraisīt arī alerģiskas reakcijas. Zināms, ka uzturēšanās slikti vēdinātās telpās var ietekmēt veselību arī ilgtermiņā – gaisā ir gana daudz mūsu veselībai nelabvēlīgu vielu, ko ieelpojam, piemēram, no mazgāšanas līdzekļiem, līmes, plastmasas, putekļiem u. tml., ko regulāra vēdināšana var novērst. Vēl viens iemesls telpu vēdināšanai – ar skābekli bagāts gaiss palīdz noturēt uzmanību un produktivitāti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!