Aptauja: vēža pacienti visvairāk novērtē līdzcilvēku psiholoģisko atbalstu
60 procenti vēža pacientu Latvijā ir bijusi vajadzība pēc palīdzības, ko nevar nodrošināt tuvinieki, bet 54 procenti aptaujāto iedzīvotāju atzīst, ka kavējas ar palīdzības sniegšanu, jo nezina, kā taktiski uzrunāt vēža pacientu, atklāj Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas (LOĶA) un Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības "Onkoalianse" rīkotajā diskusijā prezentētie aptaujas rezultāti.

"Daudz spriežam, kā uzlabot ārstēšanu, aprūpi, bet novārtā palicis temats, kā vēža pacientiem var palīdzēt apkārtējie, kas nav tiešā ģimene – kaimiņi, kolēģi darbā, apkaimes iedzīvotāji. Tas ir milzīgs resurss, kas var sniegt palīdzīgu roku grūtā brīdī," pamatojot tēmas nozīmīgumu, diskusiju "Viens nav cīnītājs. Kā palīdzēt vēža pacientiem?" iesāka tās moderatore Arta Lāce. Sekojot Pasaules Vēža dienas šī gada moto – mazināt plaisu starp vēža pacientiem un sabiedrību, "Onkoalianse" ir veikusi īpašu vēža pacientu un sabiedrības aptauju.

62 procenti aptaujāto vēža pacientu norāda, ka viņiem ir bijusi vajadzība pēc palīdzības, ko nevar nodrošināt ģimene, draugi un tuvinieki. 67 procenti aptaujāto pacientu atzīst, ka ir lūguši palīdzību kādam ārpus ģimenes. Visbiežāk – kolēģiem (35 procenti), seniem paziņām (31,4 procenti) vai kaimiņiem (21,5 procenti). Teju puse aptaujāto (44 procenti) atzīst, ka viņiem psiholoģiski bija grūti lūgt palīdzību, kā galvenos iemeslus minot nevēlēšanos citus apgrūtināt (60 procenti), nevēlēšanos, lai citi zina, ka viņi slimo ar vēzi (34 procenti), nevēlēšanos izrādīt vājumu (25 procenti) un bailes no atteikuma (16 procenti).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!