Āda ietekmē ne tikai izskatu, bet arī pašsajūtu un veselību. Tieši āda aizsargā organismu no nelabvēlīgas apkārtējās vides ietekmes, regulē ķermeņa temperatūru un signalizē par izmaiņām organisma darbībā. Vismaz reizi pusgadā katram ir jāpievērš uzmanība visiem ādas veidojumiem un dzimumzīmēm, tāpēc šobrīd, kamēr drīzumā sagaidām silta laika apstākļu atgriešanos Latvijā, aicinu ikvienu pievērst uzmanību savai ādai.
Atšķirībā no mums pašiem, kam siltums un karstums asociējas vairāk ar brīvdienu, izklaides un dažādu citu baudu laiku, mūsu ādai silto laikapstākļu sezona ir īstākais izaicinājums. It īpaši nozīmīgi tas ir, ja ņem vērā faktu, ka Latvijā visvairāk ir cilvēku ar ādas pirmo un otro jeb gaišajiem ādas fototipiem. Ultravioletais starojums, kas bojā ādas šūnas, kā nozīmīgs riska faktors ir arī cilvēkiem ar ādas veidojumiem, it īpaši dzimumzīmēm. Turklāt bojātām šūnām pastāv lielāks audzēja risks.
Pavasarī un vasarā mūsu āda ir pakļauta UV starojumam. Lai organismā būtu augsts D vitamīna līmenis, pietiek vien divas trīs reizes nedēļā no piecām līdz 15 minūtēm seju un rokas pakļaut saules iedarbībai. Taču skaidrs, ka siltos pavasara un vasaras mēnešos saulē uzturamies krietni ilgāk, tādēļ nepieciešams apzināties, ka saules gaismas izraisītais UVA un UVB starojums bojā ādas šūnas un ietekmē mūsu DNS, tādējādi paātrinot ādas novecošanos. Līdz pat 90 procentiem no redzamajām ādas novecošanās pazīmēm izraisa ultravioletais starojums. Visbiežāk to var pamanīt uz sejas un dekoltē zonā. No saules nepasargāta āda pastiprināti dehidrējas, tādējādi rodas grumbas un nevienmērīgs ādas tonis, ko veicina ādas pigmentācijas traucējumi. Pētījumi liecina, ka, ik dienu lietojot atbilstošus aizsarglīdzekļus, ādas novecošanās procesu var būtiski palēnināt.