sieviete koks zars gulēt paģiras
Foto: Shutterstock
Neraugoties un daudzajiem, vērtīgajiem padomiem par alkohola lietošanu, kaitīgumu, samērīgumu un tā tālāk, lustīgā Jāņu svinēšana tomēr ir beigusies ar toksikozi jeb paģirām. Tā kā zinātne līdz šim nav izgudrojusi brīnumzāles skādes atrisināšanai, te būs daži praktiski padomi simptomu mazināšanai.

Vājums, nogurums, galvassāpes, sausa mute, kuņģa darbības traucējumi un miglaina atmiņa, šo blakņu "komplektu" mēdz dēvēt par paģirām, kaut pareizāk būtu dēvēt par saindēšanos, stāsta "Mēness aptiekas" farmaceite Juta Namsone. Pārāk liela alkohola, tai skaitā alus, deva saistāma ar trim atbildes reakcijām organismā – iekaisumu, dehidratāciju, miega traucējumiem.

Savukārt "Veselības centru apvienības" sertificētā uztura speciāliste Anita Baumane mudina apzināties, ka tam, kas tiek ēsts (un, vai vispār ēsts!), pirms tiek lietots alkohols, arī ir nozīme. "Pirms alkohola lietošanas jāpaēd, jo tukšā dūšā alkohols uzsūcas ātrāk. Būtu jāpārliecinās arī, ka esat pietiekami padzēries ūdeni, jo alkohols, un jo sevišķi alus, liek urinēt vairāk kā parasti, iztukšojot ķermeņa šķidruma rezerves un veicinot paģiru smagumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!