Ko var darīt, lai šābrīža epidēmijā nesaķertu gripu
Foto: Shutterstock

Ziemā saķertie baciļi var izrādīties parasta saaukstēšanās, taču jābūt modriem – ja slimības simptomi parādās strauji, iespējams, esi saķēris gripu. Un ar to joki nav mazi. Esam apkopojuši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ieteikumus un padomus, lai pasargātu kā sevi, tā citus – īpaši cilvēkus riska grupās.

"Delfi" jau ziņoja, ka, sākot ar 12. janvāri, Latvijā tiek izsludināta gripas epidēmija. SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties pret nopietnām saslimšanām ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija un aicina veselības riska grupu personām izmantot valsts nodrošinātu vakcinācijas iespēju. Neraugoties uz gripas epidēmijas sākumu, vakcinācija joprojām ir ieteicama, jo gripas epidēmija parasti ilgst 10 nedēļas, bet vakcinācijas izraisīta imunitāte veidojas 10 līdz14 dienu laikā. Tāpēc cilvēks var gūt labumu no vakcinācijas pat tad, ja viņš to nav saņēmis līdz gripas sezonas sākumam.

Riska grupu pacientiem pieejamas vakcīnas pret gripu "Efluelda" (senioriem) un vakcīna "Influvac Tetra". Valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu joprojām ir vairāku vakcinācijas iestāžu un ģimenes ārstu prakšu rīcībā. Vakcinācijas iestādes, kur iespējams saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu, atrodamas šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!