Cilvēki 'TikTokā' steidz pārbaudīt attiecību noturīgumu ar 'putnu testu'
Soctīklos regulāri uzpeld testi, kas sola noteikti gan IQ, gan cukura līmeni, gan abus kopā, ja vajag. Lieki bilst, ka, laikam ritot, cilvēki sākuši ar zināmām šaubām vērties uz šiem universālajiem testiem, kaut arī cītīgi turpina tos pildīt, lai personīgi konstatētu – tas taču nekam neder. Bet nu pat lielāko skeptiķu sirdis ir atmaigušas. "TikTok" platformu ir pārņēmis "putnu tests", kas varot noteikt, cik ilga un spoža ir attiecību nākotne.

Vien pirms dažām dienām parādījies tests, nu ir kļuvis par interneta trakumu. Cilvēki steidz pārbaudīt savstarpējo attiecību nākotni ar "putnu testa" palīdzību, kas ir balstīts uz psihologa Džona Gotmana pētījumiem. Viņš cilvēku savstarpējo attiecību pētīšanai ir veltījis vairāk nekā 40 gadus, kuru laikā atklājis šķietami triviālu, bet mūždien aizmirstu faktu – attiecībām ir krietni ilgāks mūžs, ja partneri cieši mijiedarbojas un aktīvi komunicē savā starpā. Jā, tas šķiet pat nedaudz bērnišķīgi un naivi, bet daudzi par to aizmirst līdz brīdim, kad attiecībām jau ir pienācis gals.

"Psychology Today" eksperti skaidro, ka testa pamatā ir koncepcija par "saiknes piedāvājumu", kas ir savstarpējo attiecību pamatā. Parasti saikne starp cilvēkiem veidojas, ja kāda no pusēm izrāda interesi, tiecas pēc uzmanības vai jebkādas cita veida mijiedarbības, savukārt otra puse to pieņem vai noraida. Jautāsiet, kāds šeit sakars kaut kādiem putniem? Patiesībā viss ir elementāri – tests paredz, ka viena no pusēm uzsāk sarunu par kādu putnu, bet otras puses reakcija norāda uz attiecību stabilitāti. Attiecīgi, ja partnerim absolūti vienalga, ka šodien redzēji gājputnos laižamies prom, ļoti iespējams, ka viņam vienalga arī par attiecībām. Vai vienkārši saguris.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!