Foto: Ramasamy Chidambaram

1. Tu sadedzināsi vairāk kaloriju, ja trenēsies ilgāk un ar zemāku intensitāti. Vissvarīgākā lieta vingrošanā un svara kontrolē nav tas, cik enerģijas tiek patērēts no ķermeņa taukiem, bet gan tas, cik kalorijas tiek sadedzinātas konkrētās aktivitātes laikā.

Jo ātrāk tu ej, skrien, vai darbojies uz aerobā trenažiera, jo vairāk kaloriju minūtē tiek sadedzinātas. Tomēr, uzturēt augstu treniņa intensitātes līmeni ir sarežģīti, ja esi iesācējs. Šai gadījumā ieteicams uzsākt treniņus ar zemu intensitāti, un ar laiku pakāpeniski palielināt slodzi.

2. Ja netrenējies bieži un ar lielu slodzi, tad treniņi ir tikai laika tērēšana. Šāds uzskats bieži vien attur cilvēkus no treniņu turpināšanas vai uzsākšanas. Tomēr jebkādas slodzes vingrošana ir labāka, nekā nevingrošana. Piemēram, ir pierādīts, ka pat regulāras pastaigas, vai darbs dārzā vismaz stundu nedēļā samazina sirds slimību risku.

3. Joga ir absolūti maigs un drošs treniņš. Joga ir lielisks treniņa veids, taču daži tā veidi var būt arī ļoti sarežģīti, ar lielu psihisku un garīgu slodzi. Tādēļ, tāpat kā visu citu veidu treniņiem, iesācējam kvalificēts treneris ir obligāts.

4. Trenējoties pietiekami ilgi un smagi, tu vienmēr sasniegsi gaidītos rezultātus. Realitātē treniņu rezultātu ļoti spēcīgi ietekmē ģenētika. Dažādi pētījumi parāda, kā dažādus cilvēkus ietekmē vienādi vingrinājumi. Tava spēka, ātruma un izturības attīstība var ievērojami atšķirties no citiem cilvēkiem.

5. Treniņš ir veids, kā zaudēt tik daudz svara, cik tu vēlies. Lai arī cik efektīva būtu fiziska slodze, svara samazināšanās ir atkarīga arī no citiem faktoriem, tādiem kā uzņemto kaloriju skaits un ģenētika. Visi cilvēki nezaudē vienādu svara daudzumu vienādos treniņos. Ir iespējams būt ļoti aktīvam, bet ar lieko svaru. Tomēr, lai arī viens pats treniņš negarantē ideālu svaru, tas ir viens no vissvarīgākajiem faktoriem veiksmīgā ilgtermiņa svara kontrolē.

6. Ja vēlies zaudēt lieko svaru, izvairies no spēka vingrojumiem, jo tas padarīs tavu figūru pārāk masīvu. Fitnesa eksperti uzskata, ka abi - gan aerobie treniņi, gan spēka treniņi ir vienādi vērtīgi veselīga svara uzturēšanai. Spēka treniņš ne tikai samazina ķermeņa tauku daudzumu, bet arī uztur muskuļu masu.

Lai figūra kļūtu pārāk masīva, ir nepieciešami ļoti intensīvi spēka treniņi. Pie tam sievietes organisma uzbūve vidēja spēka treniņu slodzes rezultātā vīrišķīgāka nekādi nekļūs. Tam nepieciešami ļoti bieži un augstas intensitātes spēka treniņi, kā arī šim mērķim speciāli piemeklēta pārtika.

7. Treniņi ūdenī pamatā ir domāti vecākiem cilvēkiem, vai pie traumām. Dažādi pētījumi pierāda, ka dažādas ūdens treniņu programmas var būt ar ļoti augstu intensitāti un ļoti efektīvas gan fiziskās formas uzlabošanā, gan svara zaudēšanā. Pat profesionāli sportisti savās programmās iekļauj ūdens treniņus.

8. Prāta un ķermeņa treniņu, tādu kā Tai-Či vai joga, efektivitāte no veselības un fitnesa viedokļa ir apšaubāma. Pētījumi pierāda šo treniņu pieaugošo efektivitāti. Uzlabota lokanība, līdzsvars, koordinācija, stāja spēks un stresa kontrole ir tikai daži no prāta-ķermeņa treniņu potenciālajiem rezultātiem.

9. Cilvēki ar lieko svaru vingrojot neko daudz neiegūst. visu vecumu sievietes un vīrieši vienmēr gūst labumu no aktīva dzīvesveida, neatkarīgi no liekā svara. Pie tam fiziskās sagatavotības līmeni vienmēr var uzlabot, trenējoties regulāri un apzināti.

10. Vingrot mājās ir labi, bet sporta zāles apmeklējums ir labākais veids, kā uzturēt sevi formā. Ir cilvēki, kam daudz labāk pie sirds iet treniņu programmas, ko tie var veikt mājās. Lai arī cik jauni un efektīvi sporta zāļu trenažieri un programmas tiktu izgudrotas, vislabākā treniņu programma vienmēr būs tā, kuru tu izpildīsi ar prieku un regulāri.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!