Droši vien daudzas sievietes ne reizi vien ir uzdevušas sev šo jautājumu. Diemžēl parasti sievietei tas arī paliek jautājums, un viņa vienkārši cer, ka tas nekad nenotiks.
Piemērs no dzīves

Darba dienas beigas. Ļoti iespējams pa ceļam uz mājām tu ieej veikalā vai kārto citas darīšanas. Pēcāk tu izej uz ielas un saproti, ka sāk satumst. Sēdies mašīnā vai autobusā un brauc mājās. Kamēr tiec līdz mājai, ārā ir jau pavisam tumšs.

Kāpņu telpā tu pamani divus vīriešus, kuri savā starpā strīdas. Viens no viņiem, ieraugot tevi, izsaka nepieklājīgu frāzi un agresīvi nāk tavā virzienā, aizšķērsojot ceļu.

Ko tu darīsi? Izmisumā zvanīsi vīram vai draugam, lai tevi sagaida?

Bet, ja viņš nav mājās?! Skriesi? Bet vīrietim tevi ir viegli panākt!

Sāksi kliegt un sauksi pēc palīdzības? Ļoti liela iespēja, ka neviens neatskries palīgā.

Šajā brīdī tu sapratīsi, ka gribi sevi apzināties kā pašpārliecinātu un aizsargātu sievieti.

Kas ir pašaizsardzība un kāpēc tā nepieciešama?

Pašaizsardzība tevi nepadarīs par cīkstoni vai meistaru sportā, tā nepiešķirs tev agresivitāti. Treniņi stiprinās raksturu - attīstīs ātrumu, fizisko izturību, gribasspēku un reakciju, kas bieži vien pietrūkst pašpārliecinātas sajūtas sasniegšanai. Nodarbības sagatavos tevi nekavējoties reaģēt situācijās, kad  dzīvībai draud briesmas.

Šajos treniņos tu apgūsi pašaizsardzības pamatelementus, kas atlasīti ņemot vērā specifiku, kas raksturīga uzbrukumiem sievietēm, kā arī iemācīsies atbrīvoties no kakla tvērieniem, roku tvērieniem u.c., tu uzzināsi, kā aizstāvoties izmantot priekšmetus, kas gadās pa rokai - atslēgas, lūpu krāsu, pūderi, somu, kā arī savus nadziņus. Apgūsi cilvēka ķermeņa anatomiju un sāpīgo punktu specifiku, redzēsi, kā reaģē organisms uz kāju un roku sitieniem, tvērieniem un metieniem. Iemācīsies pareizi un bez sāpēm krist, kā arī aizstāvēties ierobežotā telpā.

 

Ko vilkt uz treniņu?

Sākumā noteikti ieteicams sporta apģērbs, kas neierobežotu kustības. Tā kā nodarbības notiek intensīvā ritmā, izvēlies sporta bikses un krekliņu, kas labi uzsūc sviedrus, lai nejustu diskomfortu treniņa laikā.

Kājās - aerobikai domātus apavus, kas neslīd, amortizē kustības, balsta potītes un nodrošina papildus noturību.

Pēc pamatelementu kursa, tu apgūsi arī praktisko kursu - treniņi notiks ekstremālākos apstākļos: augstpapēžu kurpēs, svārkos, mētelī, ar somiņu un mapi rokās, kas ļoti ierobežos tavas kustības, taču sniegs lielāku pārliecību reālās dzīves situācijās.

Svarīgi

Visi pašaizsardzības paņēmieni ir domāti sievietēm, kurām nav iepriekšēja speciāla sagatavošanās un liels fizisks spēks.

Un pats galvenais - šie paņēmieni var kādreiz izglābt tavu dzīvību.

Teksts: Dina Hublarova

Foto: Anna Avsejenko

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!