Mīts vai patiesība: vienmēr būšu apaļīgs, jo man ir lēna vielmaiņa
Foto: Shutterstock

Tie, kuriem ir problēmas ar lieko svaru, nereti visā vaino gēnus, sak, paskaties uz manu mammu, esmu un būšu tikpat apaļīga, lai ko darītu un kādu diētu ievērotu! Tomēr lēnāka vielmaiņa nekā citiem nebūt nenozīmē nolemtību, ka jākļūst par mūžīgo resnīti. Rutks.lv izpētīja, vai varam ietekmēt iedzimto vielmaiņas ātrumu.

Jāsāk ar to, kas tad īsti ir vielmaiņas ātrums? Tas ir kaloriju daudzums, ko patērējam dzīvības procesu nodrošināšanai vienā laika vienībā. Tā kā esam tik atšķirīgi, patiešām atšķiras arī mūsu vielmaiņas ātrums. Lielāks vielmaiņas ātrums nozīmē, ka šiem procesiem tiek patērēts vairāk kaloriju. Tāds parasti raksturīgs cilvēkiem, kurus mēdz saukt par "caurbirām" – apetīte kā zilonim, bet augums ir un paliek teju kā sērkociņš.

Cilvēks ar ātrāku vielmaiņu tiešām var atļauties ēst vairāk nekā kāds ar gausāku vielmaiņu un vienalga palikt slaids. Citiem nav tik ļoti paveicies un ap vēderu sāk veidoties riepiņa, tikko palaiž grožus mazliet vaļīgāk, ļaujoties dažādiem gastronomiskiem vilinājumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!