skriešana sieviete
Foto: PantherMedia/Scanpix

Viltīgajā pavasarī, kad te silda saule, te uzpūš vēss vējiņš, saaukstēties ir pavisam viegli. Palikušas vairs tikai dažas dienas līdz vienam no skrējēju gada nozīmīgākajiem notikumiem – "Lattelecom" Rīgas maratonam, kuram daudzi ir rūpīgi gatavojušies. Netrūks tādu, kuri šogad skries savu pirmo maratonu, kas ir nopietns izaicinājums ķermenim. Kā rīkoties, ja īsi pirms sacensībām konstatē – ne saukta, ne gaidīta ir klāt saaukstēšanās, jautājām sporta ārstei Sandrai Rozenštokai.

"Saaukstējies – tas ir ļoti plašs jēdziens. Jāskatās, vai cilvēkam ir temperatūra vai nav. Ja ir, tad cik augsta. Vai deguns ir aizlikts, vai kakls iekaisis un cik stipri. Tādēļ vienas atbildes uz šo jautājumu nav. Viss atkarīgs no simptomu smaguma," skaidro "Sporta laboratorijas" ārste.

Rozenštoka iesaka izlaist skriešanas treniņu, ja ķermeņa temperatūra uzlēkusi līdz 37,5 grādiem vai augstāk. Ja temperatūra ir zemāka un cilvēks jūtas labi, skriet var. Vairāk par pieciem sešiem kilometriem skriet apslimušam gan ārste nerekomendē, jo slimība jau pati par sevi organismam ir liela slodze. Katrā ziņā mēģināt pieveikt tādas nopietnas distances kā maratons un arī pusmaratons noteikti nevajadzētu, jo tie arī veselam cilvēkam ir nopietns izaicinājums, kas prasa lielu izturību. Lai mērotu tik garu distanci, jābūt veselam un labā fiziskajā formā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!