sāpes, muskuļu sāpes, sieviete
Foto: Shutterstock
Pēc iepriekšējās dienās veikta brangā treniņa pamosties iedvesmas un enerģijas pilna, taču pēkšņi sajūti milzīgas muskuļu sāpes, kuras rada vēlmi ieritināties dīvānā uz visu atlikušo dienu. Sāpes pēc treniņiem ir izplatīta problēma, un visbiežāk tā ir normāla reakcija uz izkustēšanos, tomēr tas var būt pagalam nepatīkami. Kā mazināt diskomfortu muskuļos? To, iedvesmojoties no "Self", skaidrojam raksta turpinājumā.

Eksperti uzskata, ka muskuļu sāpes veidojas kā rezultāts nelieliem muskuļu šķiedru plīsumiem, kas rodas sportošanas laikā, stāsta fitnesa trenere un fizioterapeite Laura Miranda. "Mazie plīsumi rada sāpes un izraisa iekaisumu," viņa paskaidro. Sāpes parasti parādās aptuveni 12 līdz 24 stundas pēc treniņa, un sasniedz maksimumu apmēram 24 līdz 72 stundas pēc trenēšanās. Tādējādi arī notiek muskuļu veidošanās – kad pēc nepatīkamajām sāpēm muskuļu šķiedras atjaunojas, muskuļi kļūst stiprāki.

Vienlaikus jāsaprot, ka lielākas muskuļu sāpes nenozīmē labākus vai ātrākus rezultātus muskuļu veidošanās procesā, uzsver Miranda. Drīzāk tas ir pat neefektīvi mērķu sasniegšanai, jo diskomforta dēļ, visticamāk, vēlēsies izlaist dažus treniņus. Atkarībā no tā, cik liels ir nodarītais kaitējums (un citiem faktoriem, piemēram, ģenētikas un hidratācijas), katram cilvēkam sāpju pakāpe var atšķirties, taču pierast pie milzonīgām sāpēm ik reizi pēc sportošanas nevajadzētu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!