PTAC: kādiem rādītājiem jābūt drošai ķiverei un citiem aizsarglīdzekļiem
Foto: Shutterstock

Atsākoties skolas gaitām, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošas uzvedības pamatus un atgādināt par piesardzības pasākumiem dažādu aktivitāšu laikā. Kādiem rādītājiem jābūt drošai ķiverei un kā to pareizi nēsāt, skaidro PTAC speciālisti.

Tā kā skrejriteņi, tostarp arī elektriskie skrejriteņi, skrituļslidas un velosipēdi ir ļoti populāri pārvietošanās līdzekļi ne tikai brīvā laika pavadīšanai, bet tie tiek izmantoti, lai dotos arī uz skolu un/vai pulciņiem, svarīgi ņemt vērā, ka, pārvietojoties ar velosipēdu, skrejriteni vai skrituļslidām, bērniem ir nepieciešams aprīkojums galvas un ceļu, elkoņu aizsardzībai. Šādi paši pamatprincipi jāievēro, apmeklējot sporta aktivitāšu trases (piemēram, skeitparkus).

Aizsargķivere ir viens no būtiskākajiem drošības elementiem, un, lai arī, pārvietojoties ar velosipēdu, tā ir obligāta tikai bērniem līdz 12 gadu vecumam, arī pusaudžiem un pieaugušajiem, kā arī izmantojot citus pārvietošanās līdzekļus, tā sniegs papildu drošību. Svarīgi atcerēties, ka nepietiek vien ar to, ka ķivere ir uzlikta galvā, tai noteikti jābūt aizsprādzētai. Aizsargķivere pasargā galvu no smagām traumām, ja gadās nokrist vai iekļūt ceļu satiksmes negadījumā. Savukārt roku un kāju aizsargi, piemēram, plaukstu, elkoņu, ceļu sargi, pasargās no nobrāzumiem, izmežģījumiem un lūzumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!