Čūskas visbiežāk kož kājās – jau saņemti pirmie palīgā saucieni
Foto: Vida Press

Karstajās dienās, ejot pie dabas, arvien biežāk cilvēki sastop čūskas. Zalktis un pat indīgā odze sastopama ne vien mežos un dīķmalās, bet arī mājas pagalmos un dārzos. Un atskanējuši jau pirmie izmisušu ļaužu zvani ekspertiem zoodārzā – ko tādā gadījumā darīt? Arī mediķi un glābēji saņem palīgā saucienus, šonedēļ vēsta 360TV raidījums "Ziņneši".

Redzot čūsku, nevajag tai tuvoties, aiztikt, kaitināt. Čūska kož, ja jūtas apdraudēta – ja tai uzkāpj, ņem rokās vai citādi baksta, raidījumam skaidro Rīgas zoodārzā. Čūskas ir kurlas, bet ļoti labi ar ķermeni sajūt visas vibrācijas, tamdēļ mežā vajag iet ar smagiem soļiem. Noteikti nevajadzētu staigāt ar basām kājām, jo visbiežāk čūskas kož kājās.

Ja iekož odze, steidzami jāmeklē mediķu palīdzība, jo tas ir apdraudējums veselībai un dzīvībai. Odzei ir tradicionālais pelēcīgais izskats ar tumšu rombveida rakstu uz muguras. Odze var būt arī brūnganas nokrāsas un pavisam melna bez zigzaga raksta. Zalkti atpazīst pēc ausīm jeb dzeltenajiem plankumiem galvas abās pusēs. Bet to var arī nebūt. Lai atšķirtu melno vienkrāsaino odzi no zalkša, jāieskatās radībai acīs – zalktim būs apaļa zīlīte, savukārt odzei vertikāla.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!