Īres dzīvokļos, kur uz dzīvi apmetas vairāki draugi vai paziņas, priekšroka bieži vien tiek dota pašu istabas iekārtošanai, bet kopējo telpu interjers paliek pēdējā vietā. Interjera dizainere iesaka radošus risinājumus, kas neprasa lielus ieguldījumus, bet palīdz padarīt kopīgo dzīves telpu ērtu, funkcionālu un gaumīgu.
Trīs tikko augstskolu pabeigušas draudzenes ir apmetušās kopā vienā dzīvoklī, izremontējušas un glīti saposušas visas telpas… izņemot dzīvojamo istabu. Tā atstāta novārtā un iekārtota ar pārpalikušām mēbelēm, ko meitenes paņēmušas līdzi no vecāku mājām. Istabā ir par maz dabiskā apgaismojuma, tā šķiet tumša un nemājīga. Rezultātā draudzenēm diez kā negribas pavadīt tur laiku un par galveno viesu sanākšanas un socializēšanās vietu ir pārvērtusies virtuve.
Istaba pirms pārvērtībām
Maksimāli ērta mantu glabāšana
Veidojot jauno telpas iekārtojumu, interjera dizainere paredzēja vairāk vietas mantu glabāšanai, jo iepriekš šādu iespēju pietrūka, un daudzas kopīgi izmantojamas lietas dzīvokļa saimnieces glabāja savās istabās. Dizainere izvēlējās kombinēt dažādus skapīšus ar vaļējiem un slēgtiem nodalījumiem. Vaļējos plauktos kārtīgākam kopiespaidam var likt kastes un organizatorus, lai viss būtu pārskatāms un viegli pieejams. Ar šādiem papildinājumiem var labāk sakārtot dažādus sīkumus un interjera priekšmetus un optimāli izmantot pieejamo vietu.
"Aiz dīvāna vienā augstumā ar atzveltni pie sienas pieliku plauktu. Rezultātā dīvāns ir tuvāk televizoram un rodas ērta papildu vieta mantām. Uz plaukta var likt dekoratīvus interjera priekšmetus, kā arī dažādas lietas, kas vajadzīgas pa rokai, atpūšoties uz dīvāna, piemēram, dzērienu glāzes un citus," stāsta "Ikea" interjera dizainere Dženeta Melānija Voitkunska.
Zinot, kādas ir mūsdienīga mājokļa vajadzības, interjera dizainere izveidoja īpašu vietu mobilo ierīču uzlādei, ar iespēju sakārtot visus vadus. Šim mērķim viņa izmantoja īpaši vadu sakārtošanai paredzētus palīgus – vadu organizatorus.
Istaba pēc pārvērtībām
Katrai telpai nepieciešami vairāki apgaismojuma avoti
Telpas koptēls daudz iegūst, ja ir vairāki apgaismojuma avoti, nevis tikai viena lampa pie griestiem. Apgaismojumam ir būtiska nozīme dzīvojamās istabas interjerā, jo tas rada vēlamo noskaņu un ietekmē mājokļa iemītnieku garastāvokli. Pārdomāti izvēlēts apgaismojums var pārvērst telpu, padarot to mājīgu un ienest vajadzīgo noskaņu – siltu un atslābinošu vai dzīvīgu un darboties rosinošu.
Mazāki apgaismojuma elementi – galda lampas, stāvlampas un akcenta apgaismojums ir lieliski piemēroti, lai telpa izskatītos personiskāka un mājīgāka, un ar tiem var izcelt elementus, ko īpaši vēlas akcentēt. Daudzslāņains apgaismojums padara mājokli aicinošāku, īpaši vakarā. Funkcionāli tās nodrošina papildu gaismu, piemēram, lasīšanai vai darbam, bet noskaņas ziņā rada nomierinošu efektu.
Defektu var padarīt par efektu
Senām ēkām piemīt īpašs šarms, tomēr to īpatnības var kļūt par izaicinājumu, ja vēlas kaut ko remontēt un pārkārtot. Piemēram, šajā telpā praktiski nav taisnu leņķu un līniju. Sienas ir nelīdzenas un mazliet slīpas, tāpēc veidot interjeru bija grūtāk. Iekārtojuma plānošanu apgrūtināja arī dažādi izvirzījumi un citi elementi.
"Šīs īpatnības lika meklēt radošus risinājumus, lai telpa galarezultātā būtu gan funkcionāla, gan estētiski pievilcīga, kā arī saglabātu savu unikālo raksturu. Viens no šādiem risinājumiem bija plauktu ievietošana nišā – vizuāli tie izskatās kā iebūvēti, un šo efektu paspilgtina izteiksmīgs, tumši zaļš sienas tonis," stāsta interjera dizainere.
Viņa atgādina, ka paklājs ir lielisks risinājums, kas palīdz mazināt grīdas čīkstēšanu vecās mājās un mazliet izlīdzina grīdas negludumus. Tas ir kā starpslānis, kas padara mēbeles stabilākas, turklāt slāpē trokšņus un palīdz saglabāt telpā siltumu. Tas ir arī kā noslēdzošais elements, kas piešķir interjeram pabeigtības iespaidu.