<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/jannefoo/">Janne</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/">cc</a>
Šīs šķirnes vēsture meklējama salīdzinoši netālā pagātnē. Pirms nepilniem simts gadiem kādā Argentīnas universitātē profesors Antonio Noress Martiness par savu mērķi izvirzīja izveidot jaunu, vietējiem apstākļiem izcili pielāgotu medību suņu šķirni ar nosacījumu, ka šo šķirni varētu lietot arī citos nolūkos – kā sargsuņus un dienesta suņus.

Viņam kopā ar profesionālu komandu izdevās radīt šādu šķirni, kuras pamatuzdevums ir medības – atklāt medījamo dzīvnieku, panākt, pieturēt un dažreiz arī nogalināt.

Dogo Argentino paredzēts tieši medībām Argentīnas apstākļos, jo suņi, ko šim nolūkam veda no Eiropas, nespēja pietiekami labi aklimatizēties.

Par šīs mākslīgi radītās šķirnes "pamatmateriālu" Martiness izvēlējās tieši tādu šķirni, kas pielāgojusies Argentīnas apstākļiem, proti, vietējo Kordovas cīņas suni. Tad sākās ilgs krustošanas darbs ar daudzām importētām suņu šķirnēm. Katra šī šķirne devusi savas īpašas iezīmes Dogo Argentino raksturā un izskatā.

Uz Eiropu Argentīnas dogi atceļoja pagājušā gadsimta 70. gados ar austriešu un itāļu entuziastu palīdzību. Arī mūsdienās šis izcilais medību suns ir iejuties Eiropas apstākļos un vietumis sastopams drauga, kompanjona vai mājas sarga lomā.

Dogo Argentino dosjē:

  • proporcionāli veidots, spēcīgs suns, kura vidējais svars ir 40-45 kg;
  • īss, gluds apspalvojums baltā krāsā, uz galvas nereti tumšs plankums;
  • masīvs galvaskauss, spēcīgi attīstīti žokļi, lieli, stipri zobi.
  • Argentīnas dogs ir ļoti mīļš un lojāls pret saviem ģimenes locekļiem, kas ir raksturīga medību suņa iezīme – draudzīga attieksme pret cilvēku. Pareizas audzināšanas gadījumā šim medību sunim nebūs nekādu problēmu sadzīvot arī ar citiem mājdzīvniekiem.

    Latvijā šobrīd sastopami tikai divi šīs lieliskās šķirnes eksemplāri. Tomēr cerams, ka tās atbalstītāju neatlaidīgs darbs ļaus arī vietējiem suņu mīļotājiem iepazīt šīs šķirnes īpašo, savdabīgo dabu un padarīs to par Latvijā iecienītu šķirni, līdzīgi, kā tas šobrīd ir citur Eiropā – Austrijā, Itālijā, Ungārijā, Holandē.

    Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!