suknis_krauta
Foto: Publicitātes foto
Lai nodrošinātu savu māju ar ūdeni, kā arī izmantotu to mājas apsildīšanai, vispirms jāpārliecinās, kāds ir ūdens ņemšanas avota tips (grodu aka, spice, dziļurbumi, avoti un upes), jāizvēlas tam piemērotākais urbuma un sūkņa veids, piemēram, apkures sūknis, sanitārā ūdens cirkulācijas sūknis un tamlīdzīgi.

1.Sūkņi

Visbiežāk tiek izmantoti centrbēdzes sūkņi. Lai ūdens padeve sāktos atgriežot krānu, tiek lietoti ūdens apgādes automāti ar automātisko slēdzi. Standarta sūknis ir apgādāts ar 24 l spiedkatlu.

Ja ūdens līmenis ir dziļāk par 8 m, jāizmanto iegremdējamie sūkņi, vai arī vienpakāpes un daudzpakāpju dziļurbuma sūkņi, kā arī ežektora sūkņi.

2. Apkures sūkņi

Kad nodrošināta aukstā ūdens piegāde, iespējams izveidot arī apkures sistēmu un siltā ūdens padevi. Šajos gadījumos tiek izmantoti sūkņi, kas principiāli atšķiras vienīgi pēc materiāla, jo kura izgatavoti un jaudas.

3.Drenāžas un kanalizācijas sūkņi

Atsūknēšanas sūkņi paredzēti, lai īsā laikā pārvietotu lielu ūdens daudzumu nelielā augstumā (5-15m). Tos izmanto kanalizācijas sistēmās vai gadījumos, kad jāizsūknē būvbedres, applūduši pagrabi u.tml.

Ja sūknis paredzēts kanalizācijas sistēmas apkalpošanai, ir svarīgi, lai pirms sūkņa būtu tīkls, kas novērš par 3 cm garāku priekšmetu iekļūšanu sūkņa mehānismā.

4.Spiedkatli

Lai ūdensvadā tiktu nodrošināts normāls spiediens un ūdens apgādes automāts darbotos vienmērīgi, tiek izmantots spiedkatls, kurā pastāvīgi zem spiediena atrodas noteikt ūdens daudzums, kas automātiski atjaunojas. Vidēji lielām privātmājām vispiemērotākais būtu 50 l spiedkatls, taču bieži tiek izmantoti arī 24 l spiedkatli. Ja mājā ir tikai viens krāns, tam pilnīgi pietiekami būtu izmantot 5 l spiedkatlu.

5.Filtri

Pirms un pēc sūkņa atrodas filtri, kas pasargā sūkni un ūdensvadu no piesārņošanas.

Pirms sūkņa izmantojams mehāniskais filtrs smilšu un citu peldošu daļiņu uztveršanai. Aiz sūkņa lieto smalkāku filtru ar 80 mikronu līdz pat 5 mikronu atfiltrēšanas spēju, lai pasargātu jaucējkrānus no mehānisko piemaisījumu iedarbības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!