2809079
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kāds ir minimālais tīrīšanas un kopšanas līdzekļu "arsenāls", lai ikdienā varētu uzturēt tīru mājokli? Vai ir kādi īpaši knifi un līdzekļi, kas nepieciešami, ja plāno ģenerāltīrīšanu?

"Minimālajā tīrīšanas un kopšanas līdzekļu klāstā būtu nepieciešami 3 – 4 līdzekļi: tualetei un dušai, grīdai, stikliem un mēbelēm. Šobrīd arī lielveikalu tīklos ir nopērkami ļoti labi tīrīšanas līdzekļi, tādēļ nav obligāti meklēt profesionālos uzkopšanas līdzekļus. Kādu tieši izvēlēties, tas jau ir katra gaumes jautājums. Vislabāk sameklēt līdzekļus, kam ir norādīta "eko" atzīme," stāsta "Tīrības skolas" eksperte Anita Vidiņa.

Jāatceras, ka daudzas virsmas varam notīrīt bez papildu ķīmijas - tikai ar ūdeni, izmantojot mikrošķiedras lupatiņu. Tām ir laba uzsūktspēja, mikrošķiedra ne tikai uzsūc ūdeni, bet "paņem līdzi" arī netīrumus. Šīs drāniņas nepūkojas un ir viegli mazgājamas. Labu mikrošķiedriņas lupatiņu ir ļoti grūti nolietot, to var izmantot līdz pat 400 reizēm. "Vislabāk tās mazgāt veļas mašīnā, bet nekādā gadījumā nedrīkst lietot veļas mīkstinātājus. Citādi lupatiņas atstās traipus uz tīrāmām virsmām," brīdina tīrības eksperte.

Tualetēs un izlietnēs gan veidojas kaļķa un urīna nosēdumi, tādēļ šeit bez ķīmijas neiztikt – nepieciešami speciāli, tam paredzēti līdzekļi. Lai nekļūdītos ar WC līdzekļiem, rūpīgi jāiepazīstas ar līdzekļa marķējumu – uz atsevišķiem līdzekļiem ir brīdinājums, ka tos nedrīkst lietot metāla krānu tīrīšanai. Tas ir ļoti būtiski, jo izmantojot līdzekļus, kas tiem nav paredzēti, metāla izstrādājumus var nopietni sabojāt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!