6794933
Foto: PantherMedia/Scanpix
Veikalos pieejamo materiālu un preču pārpilnība, kā arī apdares meistaru profesionalitāte ne vienmēr garantē nevainojamu remonta rezultātu.

Jaunie, modernie materiāli prasa jaunas darba iemaņas, meistari ne vienmēr zina, kā strādāt ar jauniem risinājumiem un mācās no savām kļūdām, tas ir, pie klienta. Tādēļ der zināt, vai un kā var labot remonta laikā pieļautās kļūdas un kad kļūdu labojums nav iespējams.

Reljefas tapetes, grūti apstākļi

Foto: PantherMedia/Scanpix

Nav saprotams, kādēļ joprojām valda uzskats, ka tapešu līmēšana ir vienkāršs darbs, ko var uzticēt jebkuram - pat iesācējam. Bieži vien šī maldīgā uzskata dēļ veikalā tik rūpīgi izvēlētās tapetes galu galā izrādās krietna vilšanās.

Populārākā kļūda - redzamas šuves! Īpaši izplatīti tas ir, līmējot reljefas vinila tapetes, kuras prasa īpaši rūpīgu salaiduma vietu apstrādi. Nedrīkst berzēt salaiduma vietu vai, kā izsenis ierasts - ar lupatu noslaucīt caurspiedušos līmi. Smalkākais reljefs pēc tam, kad nožuvusi līme, var nobīdīties, turklāt no lupatas pie tapešu virsmas var pielipt netīrumi un gruši. Šādus defektus īpaši labi var pamanīt mākslīgajā vai sānu apgaismojumā. Jo tumšākas tapetes, jo grēki ir pamanāmāki.

Ja tomēr gadījies kļūdīties, to var risināt, visas tapetes nokrāsojot. Veiksmes gadījumā telpa izskatīsies vēl labāk - viendabīgais sienu tonis iegūs elegantu spīdumu, bet tapešu salaidumu vietas kļūs nemanāmākas.

Cita problēma ar tapetēm - atlupuši stūrīši un salaidumi. To var risināt, izmantojot speciālo tapešu salaidumu līmi vai parastu PVA līmi (ja problēma ir neliela, ne pārāk uzkrītošā vietā, piemēram, pie grīdlīstes). Šī līme nav jāšķīdina, tā ir nopērkama jau gatava lietošanai. Pats galvenais - kārtīgi uzklāt. Ar līmi apziež papīra gabaliņu, ko akurāti ievieto starp atlupušo tapetes fragmentu un sienu. Apstrādājamajam sienas laukumam piespiež tīru, neplūksnojošos drāniņu.

Ak, papēži, papēži, kas bojā grīdu!

Foto: AP/Scanpix

Lai arī jaunākās paaudzes lamināts ir ļoti kvalitatīvs un vizuāli daudz neatšķiras no dabiskā koka, šī grīdas seguma virskārta ir samērā trausla un diezgan vārīga pret asumiem - naglām, slidām, adatām un augstpapēžu apaviem. Laminātā izveidojušās švīkas nepieciešams nekavējoties glābt, t.i., jo ātrāk "iekonservē brūci", jo labāk. Tas jāveic ne tikai estētisku iemeslu dēļ. Hermētisms ir svarīgs lamināta kalpošanas laika nosacījums.

Kā labot? Nopērciet saimniecības vai būvmateriālu veikalā hermētiķi, toni izvēloties maksimāli tuvu savai grīdai. Pieejami gan tumši brūni, gan gaiši toņi. Apstrādājiet virsmu, kā norādījis līdzekļa ražotājs.

Saplaisājušas flīzes omu neuzlabo

Foto: PantherMedia/Scanpix

Ieplaisājusi vai sasista vannas istabas grīdas flīze nudien neuzlabo garastāvokli. Ar to nevajadzētu samierināties, jo vienmēr var nedaudz pasvīst un nomainīt sabojāto grīdas fragmentu - pat, ja mājās vairs nav nevienas tādas flīzes!

Pirmais, vienkāršais variants - ja no remonta veikšanas palikusi rezerves flīze. Saplaisājušo flīzi ir jāizņem (jāizdauza), jāiztīra "ligzda" un jāielīmē jauna, pēc tam šuves apstrādājot ar atbilstošu aizpildītājjavu.

Otrais variants: rezerves flīzes nav un tādas vairs nekur nav pieejams. Saplaisājušo flīzi izņemam, taču saglabājam kādu lausku - tā noderēs, pērkot jaunu. Pat profesionāļi nespēj precīzi atcerēties nepieciešamo krāsas toni! Dodamies uz veikalu un izvēlamies jaunu flīzi, kas būtu maksimāli līdzīga sabojātajai - gan pēc krāsas, gan faktūras. No defekta radīt efektu var arī, izvēloties kontrastējošas krāsas vai raksta flīzi.

Jaunajai flīzei pilnībā jāatbilst vecās izmēram. Izlīdzēties var arī ar mozaīkflīzītēm, kas kalpos arī kā dekoratīvs elements.

Padoms: maksimāli piepildiet flīzējamo laukumu ar līmi. Bieži vien flīzes plaisā, jo nav kvalitatīvi pielīmētas.

Koka durvju un mēbeļu švīkas

Foto: PantherMedia/Scanpix

Šķiet, teicienam "aizmālēt acis" ir tieša saistība ar švīkām durvīs, stenderēs, apmalēs un uz mēbelēm, kādas parasti rodas, mainot istabas iekārtojumu vai pārceļoties uz dzīvi citur. Sīkas, gaišas švīkas maskēt var pavisam vienkārši - kaut vai ar atbilstošas krāsas apavu krēmu. Tomēr, ja defekts ir liels, skrāpējums dziļš vai ir redzamas skrūvju pēdas, labāk noalgot kādu meistaru, kurš nomainīs nobružātās durvju apmales pret jaunām, montējot ar mūsdienīgākām metodēm - ar līmi, "šķidrajām" naglām, pašskrūvējošajām skrūvēm vai tml.

Krāsotās koka virsmas piešpaktelē, noslīpē un pārkrāso. Šādā veidā var atjaunot un pārkrāsot arī lielus keramikas kašpo podus telpaugiem.

Būsim reāli - ne visu var salabot!

Foto: PantherMedia/Scanpix

Būsim reāli - ne visu var salabot! Piemēram, neko nevar padarīt ar nobružātām sīka raksta tapetēm guļamistabām. Lai arī lielāko daļu tapešu mūsdienās var krāsot, tomēr pastāv risks, ka pārkrāsotajām tapetēm mitruma ietekmē pavērsies salaiduma vietas.

Ja izjucis salīdzinoši jauns datora krēsls, to nav vērts labot, labāks risinājums - atrast čeku un doties uz veikalu, kur tas iegādāts un apmainīt pret jaunu garantijas noteikumu ietvaros. Vai - izmest un iegādāties jaunu.

Tāpat nav vērts līmēt saplēstas vāzes, bļodas vai krūzes. Izmetiet lauskas atkritumos - bez sirdsapziņas pārmetumiem! Vēl jo vairāk - fen šui speciālisti uzskata, ka ieplaisājuši trauki mājās mazina pozitīvo enerģiju. Vai tas mums ir nepieciešams?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!