<a rel="cc:attributionURL" href="http://www.flickr.com/photos/brammetje/">  Rietje Swart</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/"> cc</a>
Noteiktos dzīves periodos un gadalaikos, it īpaši karstajā sezonā, lielākajai daļai rūdītu pilsētnieku lauku mājas vai vasarnīca šķiet kā paradīze, kur noslēpties no pilsētas burzmas. Tomēr ne visiem ir pieejama sava miera osta, kur aizbēgt un patverties no tveices un putekļainās civilizācijas, tādēļ tiek meklēti dažādi citi varianti.

Esam atraduši 11 oriģinālas, ērtas un radošas vasaras mītnes, kas, iespējams, kalpos par iedvesmu arī jums.

Dzīve konteinerā

Foto: Publicitātes foto

Šādu Sanantonio arhitektu grupas garadarbu iespējams izveidot arī pašu spēkiem savā mazdārziņā. Ēkas pamatam arhitekti ņēmuši parastu metāla konteineru, kas paredzēts kravu pārvadājumiem, izveidojuši logus, durvis, ventilācijas un apkures sistēmu, kā arī inovatīvu "zaļo" jumtu, tādējādi radot ērtu mitekli. Īstenojot dizaineru ieceres, namiņā ieklātas bambusa grīdas un mūsdienīgi sienu apdares materiāli. Mazo un mūsdienīgo ēku neapšaubāmi var saukt par īstu māju!

Zinātnes vārdā

Foto: Publicitātes foto

Lai izpētītu dzīves iespējas mazā mājoklī, intejera dizainere Džesika Helgersone ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi 50 kvadrātmetrus plašā kotedžā netālu no Portlendas.

Pēc amerikāņu mērogiem miniatūrās savrupmājas celtniecībai Helgersone pamatā izmantojusi otrreiz pārstrādātus materiālus un veidojusi zaļo jumtu, kā rezultātā gan būvniecība, gan turpmākā ekspluatācija ir daudz ekonomiskāka. Šāda, samērā lēta māja ir piemērota tiem, kas vasarnīcā plāno dzīvot ne tikai gada siltajā sezonā. Kompaktajā namiņā optimāli apvienotas visas nepieciešamās ērtības.

Pašpietiekamā māja

Foto: Publicitātes foto

Ja mazdārziņā nav nekādu komunikāciju - ne ūdens, ne elektrības, nav jākrīt izmisumā, arī šādos apstākļos iespējams tikt pie jumta virs galvas! Kāda amerikāņu arhitektu grupa Jaunanglijas reģionā radījusi mitekli, kura darbību pilnībā nodrošina saules enerģija. Namiņam ir piekaramais jumts, un gofrēts apšuvums. Ūdens dzeršanai un ikdienas vajadzībām tiek iegūts, vācot lietus ūdeni, kas krājas īpašā konteinerā un ir aprīkots ar sildītāju. No sliktiem laika apstākļiem iekštelpas sargā žalūziju tipa durvis.

Ideālais kvadrāts bez kukaiņiem

Foto: Publicitātes foto

Šis 73 kvadrātmetrus plašais namiņš ar zilo fasādi un priecīgi dzelteno iekšējo apdari atrodas Minesotā, ASV. Ēka veidota no diviem moduļiem, kas savstarpēji savienoti ar masīvu lieveni. Kā zināms, viena no neērtībām vasarnīcās un dārza mājiņās ir dažādi insekti un kukaiņi, kas siltajā sezonā telpās savairojas īpaši kuplā skaitā. Šajā namā kukaiņi nevar iekļūt, pateicoties īpašiem aizsargtīkliem ar magnētiskiem slazdiem, tādējādi kļūstot par ideālu vietu vasaras atpūtai.

Otrreizējās pārstrādes šarms

Foto: Publicitātes foto

Ne vienmēr ir nepieciešams iegādāties dārgus celtniecības materiālus. "Tiny Texas Houses" pārstāvis Breds Kitels uzskata, ka ir saražots pietiekami daudz būvniecības materiālu un nav jāiegādājas jauni. Viņa radītie namiņi veidoti no 99% pārstrādātiem celtniecības materiāliem, ieskaitot durvis, logus, sienu apdari, mēbeles, furnitūru, grīdas segumus un kokmateriālus.

Būvē pats jeb konstruktormājiņa

Foto: Publicitātes foto

Sapņo par nelielu un ērtu namiņu, kura būvniecība neprasītu daudz laika un līdzekļu? Nav nekā vienkāršāka! "Jamaica Cottage Shop" dizaineru grupa radījuši būvniecības konstruktoru, no kura aptuveni 40 stundu laikā iespējams samontēt 5x6 metrus lielu mājiņu, veidojot savai gaumei tīkamāko interjeru. Tāpat var iegādāties papildinājumu - guļamistabu namiņa otrajā stāvā.

Lai neaizsēdētos un neapsūnotu

Foto: Publicitātes foto

Plāno doties ārpus pilsētas? Paķer līdzi māju! Miniatūrā mājiņa, kas atrodas uz autopiekabes, vienmēr būs līdzi, lai kurp jūs dotos. "Tumblewood Tiny House" meistariem izdevies sešos kvadrātmetros ietilpināt vannas istabu, virtuvi, darba vietu un dīvānu, kā arī gultu. Šāda namiņa cena ir ap 160 dolāriem par kvadrātmetru nesaliktā veidā. Jau salikta mājiņa lietošanas gatavībā izmaksās nedaudz virs 2000 ASV dolāriem.

Mikromāja no sadzīves atkritumiem

Foto: Publicitātes foto

Nesteidz izmest atkritumos savu mūžu nokalpojušās lietas, jo, iespējams, tās var noderēt, lai būvētu dārza mājiņu!

Tā rīkojies Masačūsetas pavalstī dzīvojošais Dereks Didriksens, kurš no sadzīves atkritumiem būvē miniatūrus mājokļus. Piemēram, logiem praktiskais amerikānis izmanto vecu veļas mašīnu durtiņas. Didriksena veidoto mājiņu vērtība nepārsniedz 200 dolārus.

Dzīve kubā

Foto: Publicitātes foto

Tiem, kam patīk oriģinālas un neparastas lietas, varētu patikt dārza mājiņa, kuras galvenā vērtība ir funkcionāls dizains. Semija Rintala projektētais kuba formas nams ir tikai 19 kvadrātmetrus plašs. Pārsteidzoši, bet tajā ir arī atsevišķa istaba viesiem, kurā krēsli pārveidojas par guļvietu. Māja veidota, iedvesmojoties no somu vasaras mājiņām un japāņu tradīcijām.

Mežā apslēptais dārgums

Foto: Publicitātes foto

Arhitekta Pieta Haina Īka projektēto namiņu var atrast, klīstot pa Nīderlandes mežiem, netālu no Hilverstumas. Mājiņa būvēta no koka baļķiem un no ārpuses atgādina kārtīgi sakrautu kokmateriālu kaudzi, organiski iekļaujoties meža ainavā.

Viktorijas laikmets - estētiem

Foto: Publicitātes foto

Skaistuma cienītāji savu vasaras mājiņu var veidot kā īstu mākslas darbu - gluži tāpat, kā to izdarījusi kāda Katskilas iedzīvotāja Sandra Fostere. Bijušo mednieku atpūtas namiņu viņa pārvērtusi par romantisku Viktorijas stila mājiņu.

Īpašu atzinību sieviete pelnījusi par to, ka visus galdniecības darbus veikusi pati saviem spēkiem, turklāt pārstrādājusi jau reiz izmantotus materiālus. Sandrai izdevies radīt ļoti ērtu un mājīgu vietu, kur aizbēgt no pilsētas burzmas, lai atpūstos, lasot grāmatas kristāla lustras apgaismojumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!