Pašlaik populārākā izvēle ir slīpā tipa jumts, jo tas, salīdzinot ar plakana tipa jumtu, ir praktiskāks. Piemēram, sakrājoties lielākai sniega masai uz plakanā jumta (bez apsildes sistēmas), tas ziemā regulāri jānotīra. "Sniegs veido ievērojamu papildus sniega slodzi uz pārseguma. Ziemā atliek paskatīties, cik bieza sniega sega ir pagalmā, aptuveni tikpat daudz tas tobrīd atrodas arī uz jumta. Turklāt, kad sniegs sāk kust, mājas notekas var nespēt to novadīt tālāk, un virs jumta veidojas baseins. Bieži vien šis ūdens daudzums jumta tehniskajam risinājumam ir pārāk liels pārbaudījums, un tas gluži vienkārši iekļūst ēkā. Savukārt no pareizi izbūvēta slīpa tipa jumta sniega masa, pakāpeniski sadaloties, noslīd pati bez speciālas tīrīšanas," skaidro veikalu tīkla "K-rauta" uzstādīšanas pakalpojumu meistari, Latvijas jumiķu čempionāta laureāti Aleksandrs Kozlovskis un Egils Bajārs.
Arī finansiāli apsildes sistēmas uzstādīšanas vietā noteikti izdevīgāk ir veidot pareizu jumta slīpumu vai arī plakanajiem jumtiem veikt fizisku sniega tīrīšanu. "Atbalstāms variants apsildei varētu būt, ja enerģiju tai iegūst autonomi, piemēram no saules bateriju paneļiem, kurus ierīkot uz plakanajiem jumtiem ir ļoti ērti. Ja vien iespējams, jumta darbiem māju saimnieki aizvien biežāk piesaista profesionālus jumiķus, kas nepieciešamo paveic gan ātrāk, gan kvalitatīvāk, turklāt saviem darbiem nodrošinot garantiju," stāsta "K-rauta" meistari.
"Pašreiz cilvēki vairāk jumta izbūvei iegādājas metāla segumus, bet aizvien biežāk ir tendence izvēlēties arī videi draudzīgu šīferi (bez azbesta) un betona dakstiņu segumus. Aizvadītajos gados dakstiņu ražotāji spēruši jaunus soļus, gan dizaina, gan krāsu gammas paplašināšanā, kas salīdzinoši vienkārši sniedz iespēju jumtu veidot pat pēc ļoti īpašām vēlmēm un tehniskiem risinājumiem," par novitātēm gandarīts arī AS "Rautakesko" projektu vadītājs Viesturs Praulītis.