Grīdas seguma iegāde savam mājoklim vai sabiedriskām telpām var būt aizraujoša lieta, taču dažkārt tas var izvērsties par sarežģītu un laikietilpīgu procesu, jo ir tik daudz materiālu un stilu, no kā izvēlēties, turklāt katram no tiem ir jāizvērtē arī plusi un mīnusi. Grīdas segums ir svarīgs gan komforta, izskata, siltuma, gan arī funkciju ziņā.

Lai lēmumu pieņemšanu padarītu vieglāku, "Grīdu servisa" speciālists Jānis Ivsiņš piedāvā iepazīties ar svarīgākajiem nosacījumiem, kas jāņem vērā, izvēloties sev piemērotāko grīdas segumu.

Skaņa

Svarīgi, lai grīdas segums nerada traucējošu skaņu dzīvojamā telpā. Lamināta grīda var būt skaista lieta mājā, bet tā var būt arī diezgan "skaļa". Jebkura veida akmens grīda, vai keramikas flīzes radīs vēl lielāku skaņu nekā, piemēram, masīvkoka grīda. Ja Jums ir svarīgi, lai agri no rītiem vai vēlu vakarā, mājas iemītnieku miers netiktu traucēts ar skaņu, ko rada soļi, vēlams izmantot korķa vai paklāja segumu, tādējādi nodrošinot klusāku un relaksējošāku gaisotni mājās.

Komforts

Nenoliedzami, grīdas seguma izvēlē svarīgs ir arī komforts. Virtuves un dzīvojamās istabas grīdas segumam vajadzētu pievērst lielāku uzmanību, jo tā ir galvenā vieta, kur pārsvarā uzturas mājas iemītnieki. Ja esat mākslinieks vai uz kājām strādājošs cilvēks, tad ieteikums būtu izvēlēties paklāja vai korķa grīdas segumu, kas nodrošinās ērtu pārvietošanos jūsu mājās, birojā vai studijā. Kā alternatīva ērtam grīdas segumam ir arī paklājs, jo tas ir mīksts un rada siltuma sajūtu pēdām, kā arī lieliski absorbē soļu radīto skaņu. Mīksto segumu sortimentu var iedalīt divās kategorijās: dabiskie (pārsvarā vilnas) un sintētiskie. Kopumā visiem mūsdienu mīkstajiem grīdas segumiem ir antistatiskas un skaņu izolējošas īpašības. Mīkstie segumi ir viegli kopjami un mājīgi, no tiem iespējams izveidot dažādus interjerus.

Siltums

Tiem, kas dzīvo dienvidu valstīs nav jāuztraucas par aukstām kājām un aukstu grīdu savā mājoklī vai darba vietā, bet mums, uz ziemeļu pusi dzīvojošajiem, vajadzētu izvēlēties grīdas segumu, kas nodrošina maksimālu siltuma efektivitāti. Keramikas un akmens grīda noteikti būs vēss pamats Jūsu kājām, tāpēc telpām, kur Jūs uzturaties visbiežāk, būtu vēlams izvēlēties dabīgo linoleju vai parketu, kas ir labi piemērots dzīvojamām telpām un ir siltāks par flīzēm vai akmens grīdu. Svarīgākajām telpām, protams, var izvietot arī apsildāmās grīdas vai paklājus jeb mīkstos segumus.

Mitrumizturība

Lai grīdas segumu nebojātu mitrums, izvairieties no cietkoksnes ieklāšanas vannas istabā vai virtuvē, ja vien tas netiek pārklāts ar ūdensnecaurlaidīgu paklāju, taču šādā gadījumā optimālākais variants būtu izmantot keramikas flīzes. Arī pagrabtelpas, kā zināms, ir tendētas un vēsumu un mitrumu, līdz ar to, keramisko flīžu ieklāšana ir alternatīva tīrai un sausai telpai.

"Izvēloties grīdas seguma materiālu, iesakām konsultēties ar nozares speciālistiem, jo bieži cilvēkiem ir dažādi, ne vienmēr pamatoti, priekšstati par kādu no seguma veidiem. Ražošanas un ieklāšanas tehnoloģijas mūsdienās ir ļoti attīstījušās, tādējādi pagātnes pieredze bieži vien jau ir vēsture," rezumē grīdu speciālists Jānis Ivsiņš.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!