Ciemos: Sveču meistares mājoklī, kur pat smilšupele aiz laimes dzied

Tie, kas ievērojuši ziedlapām un augiem rotātās Margitas Jumītes sveces, droši vien aizdomājas – nez, kāda ir pati to darinātāja, kādā vietā top šie dabiskie un valdzinošie darbi. Žurnālam "Mājas Viesis" laimējās ielūkoties Margitas un viņas ģimenes dzīvoklī Upīša pasāžā Rīgā.

Ierodamies tieši augstdzimušās Čīles degu peles Konstantīna 5. dzimšanas dienā. Tālab pirmā uzmanības deva tiek ģimenes mīlulim, kurš ir labu raksturu, mīļš, draudzīgs un, kas, ļoti būtiski, ilgi dzīvo. "Reiz kopju māju, dzirdu – putns vītero. Putna nav. Paskatos – Konstantīns uzslējies pakaļkājās un dzied. Skrienu atpakaļ uz zooveikalu un saucu: Čīles smilšupele dzied! Vai tas var būt? Protams, ja viņš ir ļoti laimīgs, tad dzied, speciālisti apgalvoja," smaida Margita. Arī viņas ģimene šeit jūtas labi, jo ir tā, kā viņi vēlējušies, – pa logiem redzamas debesis un aiz loga kastaņa, kas mainās laikam līdzi – zied baltām svecēm, briedina augļus adatainā apvalkā, krāso lapas...

Ciemos: Sveču meistares mājoklī, kur pat smilšupele aiz laimes dzied

"Maza meitene pļavā pin margrietiņu vainagu un nedomā par to, ka tas jau reiz ir bijis," – kā mantrā lasāms mākslinieka Aivara Benuža darbā pie sienas plašā un gaišā telpā. Tajā novietotas dzimtas mēbeles, arī liels pusdienu galds, kur visiem pulcēties. Katram ģimenes loceklim ir arī sava valstība un brīvība. Margita, ienākot savā istabā, iekustina gliemežvāku lampu, lai viss ir dzīvīgs, kustībā.

Te valda burvīga daudzu augu smaržu simfonija – to vīstot veido ievas, maijpuķītes, neaizmirstulītes, ceriņi... Kad nāks septembris ar gladiolām, Margita atkal lies sveces. Tomēr tā nav vienīgā viņas aizraušanās.

Viņa mācās aurosomu – gaismas un krāsu iedarbību uz cilvēku. Margita ir arī pirtniece un rosīsies "Pirts festivālā" un jaunās "Termorelax" skolas apmācībās. Vēl viņa ir tūristu gide. Nesen iepazīstinājusi ar Rīgu Taizemes senatoru delegāciju. Amerikāņu kruīza kuģa pasažieri Dziesmu svētku laikā priecājušies, cik smaidīgi un gaiši cilvēki dzīvo Rīgā, cik pilsēta ir tīra. Redzot, kā gājiena laikā dalībnieki un skatītāji cits citu sveic un apskauj, jautājuši – vai tiešām jūs viens otru pazīstat? Vēl Margita vadījusi projektu skolēniem par Rīgas ievērojamo arhitektu darbiem un mūsdienu jauno arhitektu Rīgas vīzijām. Lai skolēni saprastu, cik Rīga ir skaista, cik labi ir te dzīvot. Un tā nav sagadīšanās, ka, lejot sveces, pa savas istabas logu Margita redz tādu jūgendstila ornamentu, kāda nav nekur citur Rīgā, – brūklenāju. Rīgas skaistums iedvesmo.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!