pāris dīvāns gulta istaba mājas
Foto: PantherMedia/Scanpix
Mēs visi vēlamies ietaupīt. Mūsdienās pārdošanā ir pieejams daudz vairāk vai mazāk lietotu mantu, darbojas īpaši lietotu sadzīves preču veikali, popularitāti iekaro dažādi "bagāžnieku" un krāmu tirdziņi. Tomēr - iegādājoties lietotas lietas, pircējs var pamatīgi pārmaksāt ilgtermiņā un tās var būt arī bīstamas veselībai. Turpinājumā resursa "Recessionista.com" uzskaitītās lietas, kuras noteikti nevajadzētu pirkt lietotas.

Portatīvais dators


Foto: AP/Scanpix

Šie datori atrodas vislielākajā riska zonā, ja iegādājaties tos lietotus. Piemēram, no ārpuses dators var izskatīties nevainojami, taču tu nekad nevari zināt, cik reizes tas ir nomests zemē, slīcināts lietū un cik ilgi izturēs datora baterija. Nemaz nerunājot par vīrusiem, kuri, iespējams, ir apsēduši datora cieto disku.

Pērkot lietotu datoru, tu nesaņemsi garantijas remontu vai tehnisko atbalstu, kas pienākas, pērkot jaunu. Kad lietotais dators pēkšņi pārstās strādāt, tu vēlēsies, kaut būtu samaksājis vairāk, tomēr iegādājoties pilnīgi jaunu.

Matracis un gultasveļa


Foto: AP/Scanpix

Vai tiešām ir vērts tā taupīt naudu, guļot ar parazītiem, pelējuma sēnīti un citu cilvēku atstātajām nelāgajām baktērijām? Labāk jau tomēr nē.

Matračiem, pat vislabākajiem, ir savs kalpošanas mūžs - parasti no astoņiem līdz desmit gadiem, tādēļ tu vari nopirkt jau, iespējams, savu laiku nokalpojušu matraci. Pērkot gultasveļu, tu vari "nopirkt" arī gultas blaktis un citus parazītus.


Blenderis



Lai blenderis  darbotos vislabāk, tā asmeņiem jābūt ļoti asiem. Taču, ja blenderis ir iegādāts lietots, tā asmeņi nebūs labākajā kārtībā. Ar ne pārāk asiem asmeņiem var sanākt ne visai izdevies "kokteilis".

Te nemaz nav vērts rūnāt par rūsu un kaitīgām baktērijām, kas varētu būt apsēdušas tavu "jauno" pirkumu. Iegādājoties lietotas pārtikas ierīces, jābūt ļoti uzmanīgiem. Šis ir viens no gadījumiem, kad šādu preču lietošanas rezultātā vari nodarīt kaitējumu savai veselībai.


Bērnu mēbeles


Foto: RIA Novosti/Scanpix

Nenoliedzami - bērna ienākšana ģimenē prasa lielus izdevumus, tomēr, svarīgi daudzas lietas iegādāties jaunas, tādējādi rūpējoties par bērna drošību.

Piemēram, iegādājoties lietotu bērna gultiņu, tu nevari būt drošs, vai tā ir labi salikta. Arī lietotās gultiņas kvalitāte pirkuma brīdī nav droši zināma. Iepriekšējie saimnieki var stāstīt nezin kādus brīnumus, tomēr ja runa ir par sava bērna drošību - labāk svarīgākās lietas gādāt jaunas.


Programmatūra


Foto: DELFI

Visbiežāk, iegādājoties lietotas programmatūras, pirms to instalācijas ir nepieciešams ievadīt speciālu kodu. Ražotāji šo kodu parasti liek pašā produktā, to nevar nopirkt jau lietotu, tādējādi var gadīties, ka esi iegādājies nevērtīgu programmatūras disku.

Pirms veic šāda veida pirkumu, pārliecinies vai programmatūrai, kuru vēlies iegādāties, ir pieejami atjauninājumi lejuplādēšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!