<a rel="cc:attributionURL" href=" http://www.flickr.com/photos/26555823@N08/">  hsld</a> / <a rel="license" href=" http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/"> cc</a>
Tātad šoreiz par ūdeni dārzā – dīķi, baseinu, strautiņu vai vienkārši putnu dzirdinātavu akmens iedobē.

Ūdens dārzā ir liela vērtība gan pavisam praktiska, gan protams, estētiska. Te gan būtu jāizvēlas, kādiem nolūkiem izmantosim savu dīķi vai ierīkoto baseinu pagalmā, jo lielākajai daļai ūdensaugu nepatīk peldētāju un strūklaku izraisītās šļakatas.

Veidojot ūdenstilpi, vispirms jānoskaidro vairākas lietas – augsnes sastāvs, vai vieta būs pietiekami izsauļota, vai tuvumā nav lielu koku, kas piesārņos ūdeni, kā arī vai lielākiem dīķiem nav vajadzīgs projekts un būvniecības atļauja.

Svarīgi, ierīkojot dīķus un baseinus, ir ievērot proporcijas – lielā zemes gabalā neveidosim mazu baseinu un otrādi – mazā dārzā neiederēsies ūdenstilpe pusgabala apmērā.

Ir labi, ja augsnes sastāvs ir tāds, kas dīķa ūdeni notur, bet bieži nākas izmantot speciālo baseinu plēvi. Baseina malas var dekorēt ar akmeņiem, betona plāksnēm, augiem. Piemērota vieta ūdens tuvumā būs arī dekoratīvās dārza keramikas, kā arī skulptūru izvietošanai.

Augu izvēle stādīšanai ūdens tuvumā ir ļoti plaša, tikai jāatceras, ka kokiem nevajadzētu atrasties tuvāk par 15 m no ūdens, lai to nepiesārņotu.

Pie ūdeņiem iederēsies vītoli, ievas, grimoņi, stefanandras, bērzi, no skuju kokiem – egles un to šķirnes, īves, protams, jāstāda tādā attālumā, lai saknes nemirktu slapjumā.

Skaisti ūdenī atspoguļosies dekoratīvās graudzāles, Sibīrijas īrisi, dienziedes, krastkaņepes, vīgriezes, astilbes, doņi, kalmes, rodžersijas, bergēnijas, sūrenes, saulpurenes, purenes, neaizmirstulītes.

Pašā ūdenī stādāmas dažādas ūdensrozes, ūdenshiacintes. Runājot par ūdensrozēm – tās ir nopērkamas gan dažādās krāsās, gan dažādiem dziļumiem paredzētas.

Gan augus, gan apkārtni un pat ūdeni varam izgaismot ar dārza lampām; te gan būtu jāmeklē speciālās – ūdens baseiniem. Skaistu noskaņu radīs ūdens kaskāde, strūklakas.

Beidzot jāpiemin galvenais – ūdenstilpe ir arī jākopj. Vasaras karstajās dienās ātri savairojas aļģes, sabirst dažādi gruži, tāpēc regulāri tie jāizvāc. Bieži vien ar to nepietiek un jālieto speciālās ķimikālijas, ūdens jāizsūknē baseins un akmeņi jāmazgā, pēc tam jāpiepilda atkal – tātad ūdens dārzā ir ne tikai skaistums, bet arī rūpes. Mēģiniet – un lai jums izdodas!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!