<a rel="cc:attributionURL" href="http://www.flickr.com/photos/meemal/">meemal</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">cc</a>
Lai gan mazas un grūti saredzamas, blusas, laikus neiznīcinātas, nemanot var kļūt par ļaunāko ienaidnieku, izraisot ne vien niezi un alerģiju, bet arī dažādas slimības gan cilvēkiem, gan mājdzīvniekiem. Kā rīkoties, lai nevēlamo blusu invāziju laicīgi likvidētu, stāsta "A Aptieka 45" farmaceite Sandra Spulle.

"Vasaras otrā puse un rudens sākums ik gadu kļūst par posmu, kad blusu izplatība kļūst īpaši jūtama. Par kukaiņu perēkļiem visbiežāk kļūst daudzdzīvokļu namu pagalmi, pagrabi un piemājas teritorijas, kuriem ejot cauri, blusas var viegli uzlekt uz apģērba vai apmatojuma un tikt ienestas savā dzīvojamajā telpā," skaidro farmaceite.

Šie mazie parazīti viegli var invadēt mājdzīvnieku un piesārņot mājvietu visu gadu. Ja blusu ir maz – tu pat nejutīsi to klātbūtni, jo tām visdrīzāk pietiks barības uz tava mīluļa. Ja dzīvniekam nav alerģijas uz blusu kodumiem, iespējams, tas pat nekasīsies, bet blusas barosies un turpinās savu attīstības ciklu – dēs oliņas, kuras, nokrītot uz grīdas, paklāja vai augsnē, piesārņos tavu apkārtējo vidi. No oliņām izšķilsies kāpuri, kuri, izejot vairākas attīstības stadijas, kļūs par pieaugušām blusām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!